YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’de ‘Sivaslı’ tartışması büyüyor
CHP’de ‘Sivaslı’ tartışması büyüyor
13 Aralık 2015 08:20
CHP’de İstanbul’da 14 ilçe başkanının Sivaslı olması, partiye yıllardır hizmet eden isimleri kızdırdı. Listeyi Sarıgül'ün hazırladığını öne sürülürken, partiler “Biz de Sivaslı mı olalım?” diyerek isyan etti.

Kongrelerin tamamlanmasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen kavga artarak devam ediyor. Beşiktaş’ta başlayan kavga sırasıyla Bakırköy ve Esenyurt’a uzandı. Bakırköy’de danışman olan Hamdi Düzgün’ün Esenyurt’tan il delegesi seçilmesi Esenyurt’u karıştırdı. Aynı zaman Esenyurt Belediyesi’nde meclis üyesi olan Aslan Karadağ zehir zemberek bir açıklama yaparak partisinden istifa etti.

İstifaların devam etmesi bekleniyor. Şişli’de seçimi kaybeden  Muammer Keskin, seçimi kazanan listeyi Mustafa Sarıgül’ün hazırladığını iddia etti. AKŞAM’a konuşan üst düzey bir CHP’li, “Kongreye bir ay olmasına rağmen delege seçimlerine haklı olarak itirazlar var. Listeler üç kişi tarafından hazırlandı. Resmen üyelere bu isimler dayatıldı. 14 ilçe başkanı Sivaslı. Şimdi herkes haklı olarak “Sivaslı mı olalım?” diyorlar. Kongrenin çok kavgalı geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler