YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de sert tartışma: Hakan Şükür'ü de alalım!
Parti Meclisi toplantısında Muharrem İnce, Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığına tepkisini sürdürdü.
CHP'de sert tartışma: Hakan Şükür'ü de alalım!
23 Aralık 2013 / 12:10 Güncelleme: 23 Aralık 2013 / 16:21

Hürriyet'te yer alan habere göre, CHP'nin 2014 Yerel Seçimleri Belediye Başkan adaylarının belirlendiği dünkü Parti Meclisi toplantısında Muharrem İnce'nin Mansur Yavaş'ın Ankara adaylığına tepkisi, parti içinde de yer buldu.

Basına sızan isimler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün adaylık oylaması "sorunsuz" aşılırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'a ilişkin değerlendirmeler sırasında Hakan Şükür'ün isminin de geçmesi dikkat çekti.

CHP MYK'sı, öğleden sonra başlayacak ve PM'nin onayına sunulacak başkan adaylarının belirlenmesi amacıyla dün sabah saatlerinde toplandı. Ancak toplantının hemen ardından MYK'da belirlenen isimler basına sızdı. İsimlerin sızması üzerine bazı PM üyeleri "İsimleri basından öğreniyoruz. Burada olmamız formaliteden öte bir anlam taşımıyorsa bilelim" sözleriyle tepki gösterdi. Eleştirilere destek veren Kılıçdaroğlu, "MYK'da alınan kararları PM toplanmadan sızdıran arkadaşlar CHP'liliklerini yeniden gözden geçirsin" çerçevesinde sert bir eleştiri yaptı.

Kılıçdaroğlu: "Sızdıran alçaktır!"

Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul'un bazı ilçelerinin de sızması üzerine tepkisini "Dışarıya bilgi sızdıran alçaktır" sözleriyle arttırdığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun ikinci hamlesi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün isminin oylanmasının ardından İstanbul'un 13 ilçesinin adaylıklarını geri çekmesi oldu. Kılıçdaroğlu, PM'nin onayına sunmadığı adaylıklarla ilgili "Ben belirleyeceğim" açıklaması yaptı.

İnce: "Hakan Şükür'ü de aday gösterelim" 

Kılıçdaroğlu'nun sert eleştirisinin soğuk rüzgarlar estirdiği PM toplantısında öne çıkan tartışma konularından biri ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'a ilişkin yaşandı. Aralarında Hurşit Güneş, Halit Toraman, Murat Karayalçın ve İlhan Cihaner'in de bulunduğu bazı isimler Yavaş'a muhalif değerlendirmeler yaptı.

Yavaş'a muhalif isimlerden Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin de "CHP kendi çocuklarından bir aday çıkartamıyorsa ve biz Ankara'yı MHP kökenli bir isimle kazanabileceksek o zaman Sakarya'da da Hakan Şükür'ü aday gösterelim" sözleriyle tepki gösterdiği öğrenildi.

Tartışmanın dozunu bazı PM üyeleri "Yavaş ile ilgili oylama gizli yapılsaydı, geçmezdi" sözleriyle özetledi.

Hatay'da savaş direkten döndü

Eski AK Partili, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın CHP'den aday gösterilme önerisi de PM üyelerinin tepkisini çekti. PM'nin büyük bir kısmının Savaş'ın adaylığına karşı çıkması üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Öyleyse yetkiyi bana vereceksiniz. Gereğini yapacağım" restini çekti. Kılıçdaroğlu, son bir anket yapılacağı sözüyle, Hatay'ın belediye başkan adayının belirlenmesini erteledi.

Ancak kısa bir süre sonra Kılıçdaroğlu'nun Hatay'ı yeniden oylattığı ve Lütfü Savaş'ın aday olarak belirlendiği iddiası PM'ye sızdı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden Macit Özcan'ın aday gösterilmesine Fikri Sağlar'ın tepki göstermesi PM toplantısının ayrıntılarından oldu.

Aziz Kocaoğlu da CHP'nin yeniden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Sana emredilen "Sarıgül'e koltuk devir zamanını" da açıklasana !
 // Mühr-ü Süleyman
Sen bırak diğer aday açıklamalarını da, bir an evvel kendi yerine adayını ve chp'yi ona devretmeye mecbur olduğunu açıkla!
Yoksa feci hırpalarlar ve RTE bile alamaz ellerinden seni, kimlerin mi?
Ya siyasetini sevmem ama adamlığını severdim Baykal'ın, açıkça söylüyor youtube'ta "Baykal Sarıgül" yazınca, 2005 kurultay konuşmasını izleyen görür
Uzak bir noktada oturan Sarıgül'le atışıp 250.000$ rüşvetin belgesini açıklarken, sırtından hem de KILIÇ ! ile vuracak olan yanbaşındakini göremiyo...
23 Aralık 2013 Pazartesi 22:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler