YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de seçim krizi çıktı
CHP'de seçim krizi çıktı
18 Eylül 2015 07:23
1 Kasım seçimlerine hazırlanmaya devam eden CHP'de MYK krizi çıktı. Devre dışı kalan dört genel başkan yardımcısının, milletvekili aday listesinde olmadığı belirtildi. Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik MYK’dan istifa etti

CHP’de aday gösterilmeyen Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik MYK’dan istifa etti. Özçelik dışında, MYK üyelerinden Seyhan Erdoğdu, Yakup Akkaya ve Ercan Karakaş aday listesine giremedi. Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Fatih Gürsul Elazığ’dan aday olurken; Kahramanmaraş’ta eski RTÜK üyesi Ali Öztunç, Ardahan’da eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, Niğde’de geçtiğimiz yıllarda Kartal Belediyesi’nde görev yapmış Ömer Fethi Gürer liste başı olarak aday gösterildi. Hafta sonu yapılan eğilim yoklamasından çıkan Gürsel Erol da Tunceli’de birinci sıraya konuldu.

 
Alınan bilgilere göre 7 Haziran seçimlerinde en fazla oy kaybedilen kentler olan Tokat, Gaziantep ve adıyaman’da liste silbaştan değişti. Geçtiğimiz seçimlerde Tokat 1. sıradan aday gösterilerek milletvekili seçilen Orhan Düzgün’ün yerine eski il başkanı da olan Kadim Durmaz aday gösterildi. Gaziantep’te eski il başkanı Akif Ekici’nin birinci sıradan aday gösterildiği belirtildi.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler