YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP'de seçim hazırlığı" iddiası
"CHP'de seçim hazırlığı" iddiası
12 Ağustos 2015 15:08
CHP'li üst düzey bir yetkili, partisinin AK Parti ile koalisyon hükümetinin kurulmasına dair beklentisinin çok yüksek olmadığını ve bu çerçevede Kemal Kılıçdaroğlu'nun milletvekilleri ile yapacağı grup toplantısında seçim broşürü dağıtılacağını bildirdi.

Haziran'daki seçimlerde AK Parti tek başına hükümeti kurma çoğunluğunu kaybederken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yeni hükümeti kurma görevini 9 Temmuz'da AK Parti genel başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na vermişti.

Davutoğlu'nun koalisyon turları sonrası AK Parti ile CHP arasında önce istikşafi görüşmeler, sonra da liderlerin buluşması gerçekleşmişti.

Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ile Perşembe günü 14:00'teki görüşmesi öncesinde dün Merkez Yönetim Kurulu'nu toplarken, bugün de partinin milletvekilleri ile bir araya gelecek.
Reuters'a bilgi veren CHP'li üst düzey yetkili, dünkü MYK toplantısında Kılıçdaroğlu'nun Davutoğlu ile Pazartesi akşamı yaptığı görüşmeye dair bilgi verdi.

Yetkili, bugünkü toplantıda milletvekillerine seçime hazırlık broşürü dağıtılacağı ve seçim bölgelerine giderek halka 7 Haziran'dan beri geçen sürede CHP'nin neler yaptığını anlatmalarının isteneceğini kaydetti.

''Bence koalisyon olmayacak''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TMMOB, TTB,DİSK,KESK yöneticileri ile bir araya gelmişti. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu görüşmede, ''Bence koalisyon olmayacak, perşembe günü açıklayacağız'' ifadelerini kullandı.

 

YENİ ŞAFAK

cehape ile
 // uykucu
koalisyon AK Partinin intiharidir. ...
12 Ağustos 2015 Çarşamba 16:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler