YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Sarıgül'e yeni rakip!
CHP'de Sarıgül'e yeni rakip!
16 Mart 2015 03:00
CHP, 29 Mart günü 45 seçim çevresinde hâkim denetiminde tüm üyelerinin katılımıyla ön seçim yapmaya hazırlanıyor. Aykut Erdoğdu ve Mustafa Sarıgül arasında çekişmeli bir yarış olacak.

Kulislerde en yakın yarışın İstanbul 2. Bölge’de yaşanması bekleniyor. CHP’nin kaleleri olarak bilinen Beşiktaş, Şişli ve Sarıyer’in de bulunduğu bölgede, 1., 3., 5., ve 7. sıralar için parti yönetimince kontenjan kullanılacak. Geriye kalan 22 adaylık için 114 aday adayı yarışacak. Bölgede bulunan diğer ilçeler ise Bayrampaşa, Beyoğlu, Esenler, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Sultangazi ve Zeytinburnu olarak dikkati çekiyor.

Alınan bilgilere göre 2. bölgede ön seçim zaferini önde göğüslemesi beklenen isimler arasında İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül geliyor. Balyoz ve Ergenekon davalarından uzun süre tutuklu kalan emekli Kurmay Albay Dursun çiçek, Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, İstanbul Milletvekili Melda Onur, eski milletvekiliMehmet Sevigen, eski milletvekili Çetin Soysal ve eski İstanbul il Başkanı Şinasi Öktem’in de öne çıkan diğer adaylar olduğu ifade ediliyor. Bu bölgede eski PM üyeleri Didem Engin, Dursun Bulut, İlay Aksoy da yarışa katılan isimler olarak dikkati çekiyor.

İlginç yarış

Kulislerde Erdoğdu ile Sarıgül arasındaki yarışın sonucunun CHP tabanının hassasiyetleri açısından ayrı bir önem taşıyacağına dikkati çekiliyor. Partide bir grup, 4 yıllık milletvekilliği döneminde yolsuzluklarla mücadelenin simge isimleri arasında yer alan Erdoğdu’nun ön seçimi birinci bitirmesinin de parti yönetimine “gençleşme ve yenilenme” mesajı vereceği konuşuluyor.

Kulislerde Sarıgül’ün, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı ve Şişli Belediye Başkanlığı dönemindeki kampanyası nedeniyle ön seçimden ilk iki sıra içinde çıkmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

 

MİLLİYET

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler