YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Sarıgül'e şok eleştiri
CHP'de Sarıgül'e şok eleştiri
08 Nisan 2014 19:00
CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, partisini eleştirdi. Aygün'e göre Cemaatle işbirliği yapılması hataydı. Sarıgül'ü de eleştiren Aygün, Mansur Yavaş için ise "CHP'ye yakıştığını kanıtladı" dedi.

Karşı Gazetesi'nden Kutlu Esendemir'e konuşan Aygün, CHP'nin Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinden aday gösterdiği Mansur Yavaş ile Mustafa Sarıgül'ü de karşılaştırdı.  İşte Hüseyin Aygün'ün açıklamalarından bölümler;

Mustafa Sarıgül, düş kırıklığı

Sarıgül başından beri medya gücüyle gündeme geldi, "İstanbul'u Sarıgül dışında kimseyle alamayız" sözünün gerçek dışılığı görüldü. Kılıçdaroğlu'nun aday olduğu döneme göre oylarda herhangi bir artış yok. Sandıklar açılır açılmaz meydanı terk etmesi de milyonlarda düş kırıklığı yarattı. Mansur Yavaş ile kıyaslanması işte bundan dolayıydı.

Sarıgül, kabul görmedi

Sarıgül 1980'lerden sonra inşa edilen "ideolojisiz", "çizgisiz", "yönsüz" siyaset anlayışını yansıtıyordu. Seçmen reflekslerine göre şekillenen bir tarz, vücut dili ve retorik. Kabul görmedi demek ki. Elbette yürütülen çalışmanın zayıflıkları da not edilmeli.

CHP'nin Gülen Hareketi'yle iş birliği

Cemaat veya sizin ifadenizle "sağa kayış" seçmende kabul görmedi. Ben de doğru bulmuyorum. Her şey "iktidar" olmak mıdır? Bir parti eğer izlediği politikalarla karşı tarafın saflarını zayıflatmıyorsa, buna karşı kendi safları dağılıyor, tabanında kafa karışıklığı ve savrulma oluyorsa, o politikalar yanlıştır. Yoksa "sağ aday" gösterilmesi yanlış olmayabilir.

Mansur Yavaş, saygın kıldı

Yavaş tercihi mesela, sandıkların açılmasından sonraki 48 saat içindeki performansıyla görülmüştür ki; yanlış değildir. Birleştirici üslubu, sükûneti, "Ankara adına" konuşması, Beypazarı döneminden kalan olumlu imajı Yavaş'ı sol seçmen nezdinde bile saygın kıldı. Sandık başlarında nöbet tutan gençler espriyle de olsa, "Mansur Yavaş, kurtuluşa kadar savaş" diye birbirlerine takılıyordu.

19:09
 // Ahmet
Sağır sultanlara seslenmiş!...
08 Nisan 2014 19:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler