YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de sahte imza skandalı!
Cumhuriyet Halk Partisi'nde ilginç işler olmaya devam ediyor.
CHP'de sahte imza skandalı!
06 Haziran 2014 / 22:42 Güncelleme: 06 Haziran 2014 / 22:45

Yeni atanan MYK'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Tekin Bingöl, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in bilgisi olmadan elektronik ortamda sahte imzasını attı.

Ankara İl Başkanlığının kongreye gitmesi MYK kararı ile onaylanmıştı. Bunun üzerine dün kayyum atamak için harekete geçen Tekin Bingöl; karar kağıtlarında Genel Sekreterin de imzası olmasının gerektiğini bilmesine rağmen, kayyumu kimseye söylemeden atama isteği nedeniyle Genel Sekreter Gürsel Tekin'in elektronik imzasını sahte şekilde atarak skandala yol açtı. Bu durumu haber alan Gürsel Tekin'in ilk önce CHP'de "görevsiz görevli" olarak bilinen işadamı Gürsel Erol'u araması ve yardım istemesi de ayrı bir skandala neden oldu. Gece saatlerinde olan bu olaylardan sonra CHP Genel Merkezi hareketli saatler yaşadı. CHP yazı işleri müdürlüğüne giden talimat üzerine "sahte imzalı kağıtlara" el konularak kilitli şekilde korumaya alındı.

Sahte imza olayına karışan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün ve "görevsiz görevli" olarak bilinen işadamı Gürsel Erol'dan yardım isteme zaafiyeti gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in ne açıklama yapacakları ise merakla bekleniyor.

 

ALTIOKHABER

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler