YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Sabahat Akkiraz krizi
CHP'de Sabahat Akkiraz krizi
22 Ocak 2015 15:00
4 eski bakan için yapılan Yüce Divan oylamasında muhalefetin verdiği fireler de tartışıldı. O isimlerden biri de CHP'li Sabahat Akkiraz'dı. Akkiraz'ın sadece bir oylamaya katılması parti yönetiminin tepkisini çekti.

CHP'li Sabahat Akkiraz, Zafer Çağlayan hakkındaki oylamaya katıldıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle Meclis Genel Kurulu'ndan ayrıldı. Ancak ana muhalefetin çok önem verdiği oylamada Akkiraz'ın diğer oylamalarda bulunmaması partide rahatsızlık yarattı.

Akkiraz Twitter hesabından yaptığı açıklamada yüksek tansiyon problemi yaşadığını bu nedenle ayrılmak zorunda kaldığını ve 2 bakan hakkındaki oylamaya katıldığını açıkladı...

Ancak, CHP Grup Yönetimi'nin elindeki listede Akkiraz'ın sadece Çağlayan hakkındaki oylamaya katıldığı bilgisi yer aldı. Bu nedenle parti yönetiminin akşam saatlerinde bir milletvekilini Akkiraz'ın gittiği belirtilen hastaneye gönderdiği ancak Akkiraz'ın hastanede olmadığı bilgisine ulaştığı öğrenildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yansıyan olayla ilgili Akkiraz hakkında parti yönetiminin kapsamlı bir değerlendirme yapacağı öğrenildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler