YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de ortalık fena karıştı
Canan Arıtman’ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelik hakaretleri sorulan Kılıçdaroğlu, “O artık vekilimiz değil” dedi. Bu sözler üzerine çileden çıkan Arıtman, CHP liderine sert bir mektup yazdı: Redd-i miras anlayışınız kabul edilemez. Ben CHP üyesiyim.
CHP'de ortalık fena karıştı
15 Ekim 2013 / 09:29 Güncelleme: 15 Ekim 2013 / 09:28

Mektupta CHP ve CHP’lilerle ilişkisinin güçlü şekilde devam ettiğinin altını çizen Arıtman, “CHP ve İzmir denilince akla gelen ilk ismin Canan Arıtman olduğunu bildiğinizden eminim” dedi.

Arıtman, Alman gazetesindeki röportajında Kılıçdaroğlu’nun, “O eski vekil” dediğini ve gazetecinin şahsına ağır hakaretler yöneltmesine sessiz kaldığını iddia etti.

CHP eski İzmir Milletvekili, Canan Arıtman’ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yönelik hakaretlerini soran gazeteciye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Arıtman artık CHP’de milletvekili değil” dedi. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yakınlığı ile bilinen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Canan Arıtman, Kemal Kılıçdaroğlu’na tepkisini yazdığı mektupta dile getirdi. Canan Arıtman mektubunda “Hem partimizin geçmişi ile ilgili bir yanlış algıyı, göreviniz gereği düzeltmek yerine redd-i miras anlayışı ile kabul etmeniz, hem de şahsımla ilgili ‘O eski milletvekili’ diyerek CHP ile bir bağım yokmuş gibi savuşturmanız beni ikinci kez yaralamıştır” dedi.

İzmir’de aday adayıyım

Arıtman, “Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinde yayınlanan röportajda, sizin ‘Canan Arıtman artık CHP’de milletvekili değil’ demeniz sebebi ile o dönemle ilgili yanlış ve eksik bilgileri düzeltme ihtiyacı hissediyorum. Sayın Genel Başkan, 2 dönem parlamentoda milletvekilliği ve dört dönem PM üyeliği görevini yaptığım CHP’nin, halen üyesiyim ve bildiğiniz gibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayıyım” ifadelerini kullandı.

Parti ile ilişkim devam ediyor

Arıtman şöyle devam etti: CHP ve CHP’lilerle ilişkim güçlü bir şekilde devam etmektedir. Hem partimizin geçmişi ile ilgili bir yanlış algıyı, göreviniz gereği düzeltmek yerine redd-i miras anlayışı ile kabul etmeniz, hem de şahsımla ilgili ‘O eski milletvekili’ diyerek gazetecinin şahsıma yönelttiği ağır hakaretleri sanki CHP ile ilgili bir bağım yokmuş gibi savuşturmanız beni ikinci kez yaralamıştır.”


STAR

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler