YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de ön seçim tiyatrosu
CHP Genel Merkezi'nin İstanbul 2. Bölgesi'nde geçen hafta yapılan ön seçimde Mustafa Sarıgül'le birlikte üstüğünü çizdiği iddia edilen Eski Genel Sekreter Mehmet Sevigen bomba açıklamalarda bulundu.
CHP'de ön seçim tiyatrosu
06 Nisan 2015 / 06:53 Güncelleme: 06 Nisan 2015 / 07:01

CHP’de geçtiğimiz haftasonu yapılan ön seçimde Ankara merkezli kumpasın kurbanlarından olan Mehmet Sevigen konuştu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve başkan yardımcıları tarafından kurulan konsey toplantısına davet edildiğini anlatan Sevigen "Şükrü Genç beni Derbent'e çağırıp destek verdiğini söyledi.

Sonra listeden bahsedip ‘Ankara’dan gelen talimat’ diyerek konuşmaya başladı. Ben buna inanmadım. Ankara böyle bir kumpas yapacaksa ön seçime ne gerek var? Söyleselerdi baştan ön seçime girmezdik. Bana da çıkıp açık açık ‘Seni istemiyoruz’ deselerdi. Böyle bir siyasi dizayna ne gerek vardı. Ben bu partide genel sekreterlik yaptım. Kapı kapı dolaşıp liste mi dağıtacağım.

Üç ankette de isim vardı

Aykut Erdoğdu, Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul il başkanlığı üç farklı anket yaptırdı. Ben üç anketin de ilk üç sırasındaydım. Buna inanmayan kişiler Mustafa Sarıgül’e, Aykut Erdoğdu’ya ve İstanbul İl Başkanlığı’na sorabilir.

Şükrü Genç beni de çağırdı

Beni en çok bu işlerde Şükrü Genç’in olması üzmüştür. Yerel seçimlerde dayak yeme pahasına sabahlara kadar Şükrü Genç için kavga verdim. Beni en çok bu üzdü.

Tombala vekil oldular

Partisinin düştüğü duruma çok üzüldüğünü Genel Merkez'in böyle bir kumpasa giriştiğine inanmak bile istemediğini belirten Sevigen, “Bugün ön seçimden kaçanlar üyelerin oylarına ipotek koymaya çalıştılar. Daha önce başkalarına tombala vekil diyenler şimdi kendileri ‘Tombala Vekil’ konumuna düştü.

Sargül ile ittifak yok

Sarıgül ile ittifak yapmadığımı bir türlü anlatamadım. Böyle bir dedikodu çıkardılar. Bunu benim yüzüme karşı da söylediler. Bana ‘Sarıgül ile hareket ediyormuşsun’ diye telefonlar geldi. İlçelerden arıyorlar. Ben Mustafa Sarıgül ile birlikte hareket etmediğime inandırmak için günlerimi harcadım.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler