YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Mescid kavgası büyüyor
CHP'de 'mescid' çatlağı büyüyor. Genel Merkez'e mescid yaptırmak istediğini söyleyen Mehmet Bekaroğlu'na Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz sert çıktı: Din istismarı yapma!
CHP'de Mescid kavgası büyüyor
06 Ekim 2014 / 06:58 Güncelleme: 06 Ekim 2014 / 11:50

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 'mescid' kavgası yaşanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun, CHP Genel Merkezi'ne mescit yaptıracağını açıklaması ortalığı karıştırdı. Bekaroğlu'na sert çıkan CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, açtı ağzını yumdu gözünü...

'Din istismarcısı'

Mehmet Bekaroğlu'nu adeta topa tutan Yılmaz, istifaya da davet etti. CHP'nin geçmişte olduğunu gibi bugün de din istismarcılığına teslim olmayacağını söyleyen Dilek Akagün Yılmaz, Bekaroğlu'na şu sözlerle çıkıştı: "CHP sizin gibi insanların din istirmarcılığına teslim olmadı bundan sonra da teslim olmaz size uygun çok parti var oralara gidin."

CHP'nin Bekaroğlu gibi dini istismar edenlere kapılarını açtığı takdirde öz kitlesini kaybedeceğinin altını çizen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "CHP, Bekaroğlu gibi dini istismar edenlere bu kadar kapıyı açarsa kendi öz kitlesini kaybeder. CHP programına aykırı davranan Bekaroğlu istifa etmeli."

Soru krizi yaşandı

Öte yandan CHP Trabzon İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Bekaroğlu, soru krizi yaşanmasına yol açtı. 2011 genel seçiminde CHP Trabzon Milletvekili aday adaylarından Osman Şahinler, Bekaroğlu'na soru sormak istedi. Bekaroğlu, soru sorulmasından rahatsız olunca devreye CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan girdi. Karan, partilisine sert çıktı. Bekaroğlu'nun, "Basın çıksın konuşalım. Siz partili misiniz?" sözleri dikkat çekti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler