YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de liste krizi devam ediyor
CHP'de liste krizi devam ediyor
14 Nisan 2011 15:23
CHP'nin YSK'ya sunduğu aday listede yer bulamayan Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, hazırlanan listeyi eleştirdi. Listede olmadığı için üzüntü duymadığını ifade eden Akıncı, "İktidar hedefi için her şeyi yapacağım"dedi.

CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, partisinin milletvekili aday listesini eleştirdi.

Akıncı, yaptığı yazılı açıklamada, ''emek en yüce değerdir'' diyenlerin liste hazırlanırken ''hangi emek kriterlerinin gözettiklerini'' sordu.

Akıncı, şunları kaydetti:

''Bizler ne PKK'nın avukatlığını yaptık ne de Fethullah savunucusu olduk. Bunu yapanların İstanbul'da garanti yerlerden ülkesini ve halkını seven CHP'lilerin oylarıyla milletvekili yapılıyor olmasını anlamış değiliz. Eğer onlar gerçekten partiye bir köprü olacak ve katkı verecek içtenlikte insanlar ise niye Diyarbakır'da, Elazığ'da aday değiller ''

Listede olmadığı için eziklik ve üzüntü duymadığını, parti ve ülke için kaygılandığını savunan Akıncı, partililik bilinciyle CHP'ye sahip çıkmaya devam edeceğini, parti yönetiminin koyduğu yüzde 40 oy oranı ve iktidar hedefinin gerçekleşmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade etti.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler