YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’de liste gerginliği
CHP’de liste gerginliği
18 Şubat 2014 21:36
Edirne’nin Keşan ilçesinde CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nın Belediye Meclisi üyesi adaylarının teslimi öncesinde gerginlik yaşandı.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı yönetim kurulunca, 30 Mart yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine aday olacakların isimleri, dün akşam gerçekleştirilen toplantıyla belirlendi. Keşan Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Özcan’ın da bulunduğu toplantıda liste oy birliği ile kabul edildi.

Mehmet Özcan’ın toplantıdan ayrılmasından sonra CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu tarafından yönetime farklı isimlerin bulunduğu bir liste sunularak kabul edildi. Listede değişiklik yapıldığını öğrenen çok sayıda partili bugün İlçe Seçim Kurulu’nun bulunduğu Keşan Hükümet Konağı önünde listeyi teslim edecek olan Vedat Koyuncu’yu beklemeye başladı.

İlçe Başkanı'na saldırı

Durumdan haberdar olan Koyuncu polisi arayarak yardım istedi. Vedat Koyuncu’nun polis nezaretinde İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği sırada gerginlik yaşandı. Partililer, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu’ya saldırdı. Arbedede polis, 3 kişiyi gözaltına alındı.

Vedat Koyuncu, polisin aldığı güvenlik önlemleri altında listeyi Keşan İlçe Seçim Kurulu’na teslim etti. Daha sonra ifade vermek üzere Emniyet’e giden Koyuncu, kendisine saldıranlardan şikayetçi olmadı. Vedat Koyuncu, işlemlerin ardından eşiyle birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün arka kapısından bir otomobile bindirildi. Emniyet binası önünde bekleyen kalabalık grup polis tarafından dağıtılırken, gözaltına alınan 3 kişi de serbest bırakıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler