YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Kürt Raporu mesaisi
Kürt sorununun çözümü için TBMM'deki partilerin katılımıyla 'Toplumsal Mutabakat Komisyonu kurulması' önerisinde bulunan CHP, çalışmalarını hızlandırdı.
CHP'de Kürt Raporu mesaisi
19 Eylül 2012 / 09:14 Güncelleme: 19 Eylül 2012 / 09:14

CHP'nin üzerinde çalıştığı 'Kürt Sorununun Çözümü' raporu olgunlaşıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, raporu hazırlamakla görevlendirdiği CHP'li eski vekil Şükrü Elekdağ'ı ziyaret ederek 'beyin fırtınası' yaptı. AKŞAM'ın temmuz ayında duyurduğu CHP'nin 'Kürt sorununa çözüm' hamlesinde yeni adım atıldı.  Kılıçdaroğlu, detaylı çalışma istediği eski Büyükelçi Elekdağ'la hafta sonunda İstanbul'daki evinde buluştu. Faruk Loğoğlu, Sezgin Tanrıkulu ve Haluk Koç'un da katıldığı üç saat süren yemekli toplantıda Elekdağ, çözüme ilişkin ön raporunu sundu.
Elekdağ, daha önce yaptığı açıklamada, yürüttüğü çalışma tamamlandıktan sonra Kılıçdaroğlu'nu evine davet ederek kendisine bilgi sunacağını söylemişti.
Elekdağ'ın, Kılıçdaroğlu ve dar kapsamlı CHP ekibiyle paylaştığı çalışmanın içeriği konusunda şimdilik bilgi sızmamasına özen gösteriliyor. Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı açıklamalarda, Meclis'te Toplumsal Mutabakat Komisyonu kurulması için 'uygun yer ve ortam olduğunda' MHP ve BDP'yi ziyaret edeceğini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu'nun, Elekdağ'ın yanı sıra farklı isim ve gruplardan gelecek çalışmaların değerlendirilmesinin ardından, siyasi partilere yapacağı ziyareti gerçekleştirmesi bekleniyor. (AKŞAM)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler