YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de koltuk savaşları başladı! O isim Ankara'ya aday oldu
CHP'de koltuk savaşları başladı! O isim Ankara'ya aday oldu
21 Aralık 2015 16:09
Ankara İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Hikmet Tepe, “Onlarca senedir Ankara yerelinde, genel seçimlerde CHP 2’nci parti olmaktan öteye geçememektedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Olağan İl Kongresi’nde, CHP’li Hikmet Tepe Ankara İl Başkanlığına resmen adaylığını koydu. CHP Ankara İl Başkanlığı’nda, Ankara İl Başkanlığı için adaylığını bildiren Tepe, işlemlerin ardından İl Başkanlığı önünde kendisine destek olmak için bekleyen partililere seslendi.

CHP’nin genel ve yerel seçimlerde kendisinden beklenen başarıyı gösteremediğine dikkat çeken Tepe, “Bu başarısızlık maalesef Ankara’da da daha belirgin hissedilmekte ve Büyükşehir Belediyesi 25 yıldır bir kişinin elinden alınamamaktadır. Onlarca senedir de Ankara yerelinde, genel seçimlerde 2’nci parti olmaktan öteye geçememekteyiz. Artık buna dur zamanı gelmiştir. İşte bu nedenle Ankara İl Başkanlığına adayım. CHP’yi Ankara’da yerel yönetimlerde iktidara taşımak için adayım. CHP’yi Ankara’da genel seçimlerde birinci parti yapmak için İl Başkanlığına adayım” diye konuştu.

CHP Ankara İl Başkanı Adayı Tepe’nin konuşması sırasında yaşanan mikrofon sıkıntısı nedeniyle partililer CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin’e tepki gösterdi. Tepe ise mikrofona gerek olmadığını belirterek partililere mikrofonsuz seslendi. Yapılan konuşmanın ardından CHP Ankara İl Başkanı Keskin, Tepe’nin adaylığının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler