YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de kılıçlar yeniden çekildi
CHP'de kılıçlar yeniden çekildi
19 Ağustos 2010 08:13
CHP'de kılıçlar yeniden çekiliyor. Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarından Haluk Koç ile Önder Sav'ın prensi Hakkı Süha Okay'ın geçtiğimiz günlerde bir toplantıda sert bir tartışmaya girdiği öğrenildi.

CHP'de kılıçlar yeniden çekiliyor. Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarından Haluk Koç ile Önder Sav'ın prensi Hakkı Süha Okay'ın geçtiğimiz günlerde bir toplantıda sert bir tartışmaya girdiği öğrenildi. Baykal'a yakınlığıyla bilinen bir milletvekili tartışma için 'ganimet kavgası' yorumu yaptı.

Deniz Baykal'a karşı Kılıçdaroğlu'nun etrafından kilitlenen partinin önde gelen isimlerinin nüfuz kavgasına girdiği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarından Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ile Önder Sav'ın Kılıçdaroğlu sonrası lider adayı Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hakkı Süha Okay'ın geçtiğimiz günlerde sert bir biçimde tartıştıkları öğrenildi. Edinilen bilgiye göre teşkilatlarla, genel merkez arasında yaşanan sıkıntılar masaya yatırılırken Okay, Koç'u teşkilatlara kötü davranmakla suçladı. Bunun üzerine Okay ile Koç arasında sert bir tartışma yaşandı. Tartışmanın asıl nedenin ikilinin gizliden gizliye girdikleri liderlik mücadelesinden kaynaklandığı konuşuluyor. Baykal'a yakınlığıyla bilinen bir milletvekili tartışmayı 'ganimet kavgası' olarak nitelendirdi. Milletvekili, "Bizim çalışıp çabalayıp bu hale getirdiğimiz partiyi bir anlamda ganimeti paylaşırken yapılan bir kavga" yorumunu yaptı.

GÖZLERİ KOLTUKTA

Sav'ın kanatları altında büyümeye çalışan Okay'a karşılık olarak Kılıçdaroğlu tercihini Haluk Koç'tan yana kullanıyor. Kılıçdaroğlu'nun 15 Ağustos'ta Sinop'taki referandum mitinginde Okay ve Sav ikilisini otobüste bırakarak, Koç ile belediyeye gittiği öğrenildi.


Tasfiye pek kolay olmayacak

Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olmasından sonra Önder Sav'ın talimatyla görevlerinden alınan CHP'nin İskenderun ve Seyhan ilçe başkanları mahkeme kararı ile geri döndü. İki ilçe başkanı Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak yürütmenin durdurulmasını talep etmişti. Mahkemenin verdiği karar genel merkezde şaşkınlığa yol açarken, Baykal'a yakın olduğu için görevden alınan ve alınma endişesi taşıyan teşkilatlarda sevince neden oldu. YANİ ŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler