YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de kılıçlar çekildi
CHP'de Kurultay öncesi hesaplaşmanın ön seçim sandığında yaşanacağı ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu, Baykal, Sarıgül ve Sav'ın mücadelesinin, seçim sonrası kurultay için de bir sınav olduğuna dikkat çekildi
CHP'de kılıçlar çekildi
24 Mart 2015 / 07:46 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 08:06

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde CHP'de hareketlilik erken başladıÖ Seçimlerin hemen ardından gündeme gelecek olağan kurultay öncesi hesaplaşmanın ön seçim sandığında yaşanacağı belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de, eski genel başkanDeniz Baykal Antalya'da, Mustafa Sarıgül İstanbul'da ve eski genel sekreter Önder Sav da Ankara'da ön seçim için yarışacak olması, bu dört isim konusunda partililerin tavrının da net olarak anlaşılacağı şeklinde yorumlandı.

Kulislerde Kılıçdaroğlu'nun ön seçime girme kararı alması ise "Erdal İnönü" taktiği uyguladığı yorumlarına neden oldu. Yıllar önce de Erdal İnönü kendisini Başbakan Yardımcılığı'na taşıyan seçimlerden önce İzmir'den ön seçim adayı olmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun ön seçime girecek olması İzmir'deki dengeleri de değiştirdi. Kılıçdaroğlu'nun ön seçimde İzmir milletvekilleri Mustafa Balbay, Mustafa Moroğlu, eski CHP İl Başkanı Ali Engin, Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, eski İzmir gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel'in de aralarında bulunduğu 80 aday adayıyla yarışacağına dikkat çekildi.

 

TAKVİM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler