YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP'de kendimi uzaylı gibi hissettim"
"CHP'ye oy verdim diyenlerin yüzde 65'i barış sürecini destekliyor" açıklamasının ardından Genel Başkan yardımcılığı görevinden istifa ettirilen Gülseren Onanç, haftalarca süren sessizliğini bozdu.
"CHP'de kendimi uzaylı gibi hissettim"
23 Mayıs 2013 / 15:24 Güncelleme: 23 Mayıs 2013 / 15:30

İstifa etmekten başka seçeneği olmadığını söyleyen Onanç “Bazen MYK'da kendimi uzaydan gelmiş gibi hissediyordum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi tabanının yüzde 65'inin barış sürecini desteklediğini söyleyerek, sürece destek verilmesi gerektiğini yüksek sesle dile getirmesi, parti meclisi üyesi Gülseren Onanç'ın CHP'deki siyasi kariyerinde dönüm noktası oldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği üzerine genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Onanç, yaşadıklarının perde arkasını Habertürk televizyonu'nda gazeteci balçiçek ilter'e anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin çözüm sürecine bakışını da anlatan Onanç, araştırma sonuçlarının CHP'de bazı kesimlerin hoşuna gitmediğini savundu.

Onanç, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun karşı çıkmasına rağmen katıldığı bir televizyon programının bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi...

Y"aşanan olay genel başkanla aramızda bir soğukluk oluşturdu. Durum değerlendirmesi toplantımızda “Aramızda bir güven zedelenmesi oldu” dedi, ben de aynı hissiyattaydım. Katılan diğer CHP'lilere bir şey söylememiş ama benim katılmamı doğru bulmamıştı. Ben kendimi Kemal Kılıçdaroğlu takımında görüyorken diğer CHP'lilere izin verip bana izin vermemesi doğru gelmedi."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler