YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Karayalçın şoku...
Liste dışı kalan Murat Karayalçın, CHP Genel Merkezi’ndeki çalışmasını sonlandırdı...
CHP'de Karayalçın şoku...
28 Nisan 2011 / 07:19 Güncelleme: 28 Nisan 2011 / 07:30

Milletvekili listesinde yer alması beklenirken sürpriz şekilde liste dışı kalan Murat Karayalçın, CHP Genel Merkezi’ndeki çalışmasını sonlandırdı.

CHP’de milletvekili listelerinin tartışması, örgüt ve tabanda sürerken, Genel Merkez’de sürpriz bir gelişme yaşandı. Solun sembol isimlerinden, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP Genel Merkezi’ndeki çalışma odasını sessiz sedasız boşaltarak ayrıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, milletvekili listelerinin belirlenmesi sürecinde, solun önemli iki ismi, Karayalçın ve Hikmet Çetin’i davet ederek görüşmüştü. Bu görüşmeler de, iki ismin, hangi iller den aday gösterilebileceği ayrıntılı olarak ele alınmıştı. Karayalçın’ın Ankara, Samsun ya da Rize adaylığı, Çetin’in ise İstanbul yada Ankara adaylığına kesin gözüyle bakılıyordu.

Ancak listelerin kesinleşmesinin ardından iki ismin listeye giremediği anlaşıldı. Karayalçın listelerin kesinleşmesinden sonra Genel Merkez’deki odasını boşalttı. Son kolilerde dün Genel Merkez’ den alındı. Tavır koymadım Karayalçın durumu “Bunu listede yer almamaya karşılık bir tavır olarak koymadım. Ancak benden yararlanılması durumunda genel merkezde çalışabilirdim. Ama gelişmeler benden yararlanma düşüncesi söz konusu olmadığını gösteriyor” diye değerlendirdi.

Karayalçın, Kılıçdaroğlu’nun bizzat davet etmesi ve görüşmesine karşılık liste dışı kalması ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “Genel Başkan’ın tercihini ve bu yöndeki liste düzenlemesini anlayışla ve saygıyla karşılıyorum. Ancak listede olmayacağım daha önceden söylenebilmeliydi. Adaylığımı koymazdım. Bu nedenle doğrusu kızgınım. Ancak partiye küskün, kızgın, dargın değilim.”

Sağlar’a da kapılar kapanmıştı

CHP'de, eski Bakan Fikri Sağlar'ın partiye geri dönüşü ile ilgili de sürpriz bir gelişme yaşanmıştı. İhraç edilen isimlerin geri dönüşüne ilişkin dosyaları görüşen CHP Parti Meclisi, Sağlar ismini veto etmişti. Sağlar ise karara, "örgüt ve tabana nasıl açıklayacaklar" tepkisi göstermişti. (Buagün)

daldan dala konanın hali bu olmalıdır
 // şenol kuman
o partiden bu partiye gelip giden bu koltuk sevdalılarına böyle cevap verilmeliki hak yerini bulsun eniyi yapmış olduğu şey budur kılndaroğlunun başkabişey yapamaz zaten ....
02 Mayıs 2011 13:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler