YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de istifa şoku
CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel ve 3 Yönetim Kurulu üyesinin istifa ettiği bildirildi.
CHP'de istifa şoku
18 Şubat 2014 / 20:26 Güncelleme: 18 Şubat 2014 / 20:28

CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel, CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Karakuş, Ali Rıfat Yücel v e Ali Rıza Mıllaoğlu, yaptıkları ortak açıklama ile istifa ettiklerini bildirdiler.

Yapılan ortak açıklama da, “2008 Yılından itibaren gururla ve şerefle yürüttüğüm Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevimden yönetim kurulumuzdan üç arkadaşımızla birlikte istifa ettik. İlçe örgütümüzü ve ilçe başkanını hiçe saymaya hiç kimsenin hakkı yoktur. 2014 Yılı yerel seçimlerine aday belirleme öncesi İstanbul’da faaliyet gösteren 23 Vakıf ve Dernek görevleri olmadığı halde Arguvan’da partimizin belediye başkanı adayını belirleme girişimlerini başlatmış, aday belirlenmesi amacıyla yapılan eğilim yoklaması öncesi ve eğilim yoklamasında ne yazık ki antidemokratik uygulamalara yer verilerek aday belirlenmiştir.

Tüm bu olanlara karşın partimizin zarar görmemesi, sürecin sağlıklı bir şekilde aşılabilmesi adına bizler tüm gayretimiz gösterdik. Yaşadığımız bu olumsuz süreçler sonrasında belediye meclis üyelerini belirlenmesi aşamasına geldiğimiz bu günlerde yine ilçe başkanı ve ilçe örgütümüzün hiçe sayılma girişimlerinin başlatıldığını gördük arkadaşlarımızla bunları önleme gayretlerimiz, çabalarımızda ne yazık ki sonuç vermedi. Halkın CHP'den beklentisinin yükseldiği bu dönemde bu görevlerde verimsiz olacağımızı, düşündüğümüz arkadaşlarımızla partimizdeki görevimizden istifa ettik. Bu süreçte her zaman yanımızda olan yönetimdeki arkadaşlarımıza, örgütümüze ve partililerimize teşekkür ederiz. Bizler partimizin normal bir üyesi olarak, çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler