YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de istifa şoku
Hatay'ın merkez ilçe Antakya'ya bağlı Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç, CHP'den istifa ettiğini bildirdi.
CHP'de istifa şoku
24 Eylül 2012 / 19:56 Güncelleme: 24 Eylül 2012 / 19:59

Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, istifasına, pazar günü Hatay'da bulunan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, programında olmasına rağmen Yeşilpınar Belediyesi hizmet binasının açılış törenine katılmamasını gerekçe gösterdi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, açılış töreni için bekleyen 15 bin civarındaki insanı, açılışa katılmayarak üzdüğünü belirten Kılıç, açıklamasında şunları kaydetti:

''Yeşilpınar Belediyesi'nin hizmet binasının açılışı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilecekti. Bu program genel merkez tarafından onaylanmıştı. Bunun üzerine 15 bin insan genel başkanı karşılamak için saatlerce beklemiş ancak genel başkanımız açılışa gelmeyerek bütün bu insanlarımızı üzmüştür.''

Kılıçdaroğlu'nun açılışa gelmemesi için odasına giren milletvekilleri tarafından yönlendirildiğini iddia eden Kılıç, düzenlenen örgüt toplantısının ''sabote'' edildiğini, Kılıçdaroğlu'nun açılışa gelmesinin ''engellendiğini'' ileri sürdü.

Kılıç, açıklamasında, ''Kendi halkını hiçe sayan bu kişilerin bulunduğu zeminde siyaset yapmaktan hicap duyuyorum. Kendime ve halkıma duyduğum saygıdan dolayı hayatımı adadığım partimden istifa ediyorum'' ifadesini kullandı. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler