YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de İstanbul depremi
CHP İstanbul İl Başkanlığı fiilen sona erdi.
CHP'de İstanbul depremi
18 Kasım 2011 / 19:54 Güncelleme: 18 Kasım 2011 / 19:57

CHP İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu, Kadıköy ve Kağıthane İlçe Başkanları'nı görevden aldı. Karara tepki gösteren il başkanlığındaki iki üye ise istifa etti. İki kişinin istifa etmesiyle birlikte, CHP İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu da fiilen sona ermiş oldu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda bugün yapılan toplantıda Kadıköy İlçe Başkanı Türer Ercan ile Kağıthane İlçe Başkanı Fevzi Şit görevden alındı.

Şit ile Ercan'ın görevden alınmasını protesto eden Yönetim Kurulu üyeleri Nadir Ataman ile Erol Şahin de istifa dilekçelerini verdi.

www.gercekgundem.com'un haberine göre iki kişinin istifa etmesiyle birlikte, CHP İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu da fiilen sona ermiş oldu.

Bilindiği üzere, CHP Tüzüğü, "atanmış" olan yönetimlerde "üye tam sayısı azaldığı"nda yedekleri olmadığı için" fiilen sona eriyor. Bu açıdan, CHP İstanbul İl Başkanlığı da bugün itibariyle görevini tamamlamış oldu.

Öte yandan, istifa eden ve dilekçelerini CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil'e sunan Erol Şahin ile Nadir Ataman'ın telefolarını kapattıkları ve kimseyle görüşmedikleri öğrenildi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler