YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de işler karıştı: Muharrem İnce bayrak açıyor!
Dokunulmazlık oylamasında 367 barajının CHP'li vekillerin oylarıyla aşılması, parti içinde ciddi rahatsızlığa yol açtı. Yönetimi, “cesur davranmamakla” suçlayan Muharrem İnce, parti içi muhalefet için bayrak açmaya hazırlanıyor.
CHP'de işler karıştı: Muharrem İnce bayrak açıyor!
21 Mayıs 2016 / 10:55 Güncelleme: 21 Mayıs 2016 / 11:01

Dokunulmazlıkları kaldıran Anayasa değişikliği teklifinde CHP, “resmi” söyleminde “evet” oyu kullanacağını açıklamasına karşın milletvekillerinin çoğu ilk turda olduğu gibi dün de “ret” oyu kullandı. İkinci turda ise 20 kadar CHP'li vekil sayesinde değişiklik referanduma gitmeden kabul edildi.

Cumhuriyet'in haberine göre bu durum parti içinde rahatsızlığa yol açtı. Kulislerde,Antalya Belek'te milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirilecek CHP kampında “hesaplaşma” konuşuluyordu.

4 HAZİRAN'DA MİTİNG

Bu konuda en açık ve net tutum koyan ise bir süredir parti örgütlerini ve Anadolu'yu dolaşan Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu. Önceki gün katıldığı bir televizyon programında dokunulmazlık konusunda parti yönetimini, “cesur davranmamakla” suçlayan İnce, işaret fişeğini verdi: 4 Haziran'da İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki konuşmayı bekleyin!

CHP'de Belek kampının önemli bir dönüm noktası olacağı ifade edilirken, “ret” cephesinde yer alan isimlerin de Kılıçdaroğlu'na karşı seslerini yükseltmeleri bekleniyor. Özellikle “Kürt sorunu”nun güvenlikçi politikalarla çözülemeyeceğine inanan bir grup milletvekilininin bundan sonra yeni bir arayışa başlayacağı da ilk izlenimlerden.

 // Maliki
Bayrak açtığı falan yok Bunun sayesin de CHP seçmeninin gazını alıyorlar böylecede önce ki atağında olduğu gibi Kılıçdaroğlu nun yerini sağlamlaştırıyor...
21 Mayıs 2016 17:39
 // Rasim DUMAN
Muharrem İNCE'nin parti yonetimine bayrak acmasi oyle "hamasi" hislerden, partinin istikbalini karanlik gormesinden falan tevellud etmiyor. 14 yasindaki bir kiz cucuguna cinsel tacizden ( veya, istismardan, tam bilemiyorum ) Meclis'te dosyasi var. Dokunulmazligi kaldirilir ise, kendisini bir anda "mapushanede" bulma ihtimali var, butun korkusu bu......
21 Mayıs 2016 11:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler