YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’de ‘İnce’nin yeri boş kalsın’ seçeneği
CHP’de ‘İnce’nin yeri boş kalsın’ seçeneği
14 Ekim 2014 23:46
Milletvekili Muharrem İnce’nin genel başkanlığa adaylığı nedeniyle boşalan grup başkanvekilliği için yeni bir seçimin yapılmaması gündeme geldi.

İlk iki turda desteklediği adaya yeterli oy çıkmamasına kızan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, genel seçime kadar üçüncü grup başkanvekilliği koltuğunu “boş” bırakmaya karar verdiği belirtiliyor.

İknaya çalışıyorlar

Habertürk’ün edindiği bilgiye grup başkanvekilliği yarışında kendisinin işaret ettiği PM üyesi ve Ankara Milletvekili Levent Gök’e ilk 2 turda destek verilmemesine tepki gösteren CHP Lideri, bugün yapılması planlanan grup başkanvekilliği seçimlerini askıya aldı.

Kılıçdaroğlu’nun, İnce’den boşalan grup başkanvekilliği koltuğunu genel seçimlere kadar “boş” tutma eğiliminde olduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun bu görüşünü kurmaylarıyla da paylaştığı ifade ediliyor. 3 grup başkanvekilliği koltuğundan 1’isinin seçimlere kadar boş tutulmasının hoş bir görüntü oluşturmayacağını savunan bazı parti yöneticileri ise seçimlerin kaldığı yerden yapılması için Kılıçdaroğlu’nu ikna etmeye çalıştığı belirtiliyor.

Bayramdan önce yapılan seçimlerin ilk turunda parti içi muhalefetin desteklediği İzzet Çetin’e 47 oy çıkarken, Kılıçdaroğlu’nun destek verdiği Levent Gök 45 oyda kalmıştı. İkinci turda Çetin oylarını 49’a çıkarırken, Levent Gök 46 oyda kalmıştı.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler