YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’de İlseven istifa etti
CHP’de İlseven istifa etti
08 Mart 2011 07:37
Genel Merkez tarafından atanan Nebil İlseven'in istifa ettiği öğrenildi...

Berhan Şimşek’in istifa etmesinin ardından CHP Genel Merkezi tarafından İstanbul İl Başkanlığı’na atanan Nebil İlseven de görevinden istifa etti.

CHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre, İlseven’in il yönetim kurulu oluştururken hazırladığı 11 kişilik liste üzerinde Genel Merkez değişikliğe gitti. Genel Merkez, il yönetim kuruluna değişik 10 kişiyi atadı. Genel Merkez’in bu tutumu üzerine İlseven’in akşam saatlerinde görevinden istifa ettiği öğrenildi.

İlseven, CHP İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, partideki görevinden istifa ettiğini bildirdi. İlseven, şunları kaydetti:

''Ben dün öğeleden sonra itibarıyla genel merkezimize bir yazıyla ulaşarak, görevden affımı arz ettim kendilerine. Ben bireysel olarak, dün itibarıyla 53 gündür görev yapıyordum. Biliyorsunuz CHP'nin en uzun iktidar dönemi 57 gündür, geçen 20 yıl içinde. Dolayısıyla 53 gün az bir dönem değil. Burada yönetim yaklaşımlarımızdaki, anlayışlarımızdaki farklılık nedeniyle genel merkezimizin elini rahatlatmak, İstanbul'daki çalışmayı daha etkin ve daha etkili olarak yürütmek konusundaki düşünce ve planlarını daha rahat uygulamaya koymasını teminen benim geri çekilmemin uygun olacağını düşündüm ve bunu kendilerine bildirdim.''

AA


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler