YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de ikinci kurultay
CHP'de ikinci kurultay
27 Şubat 2012 11:22
Kılıçdaroğlu salona geldi...

İKİNCİ KURULTAY BAŞLIYOR

CHP'nin 17. Olağanüstü Kurultayı için delegeler salona alınmaya başladı.

CHP'nin dün yapılan 16. Olağanüstü Tüzük Kurultayı'nın ardından bugün de gündemi 362 delegenin imzasıyla belirlenen 17. Olağaünüstü Kurultay toplanıyor. Delegeler, tüzüğün 9 maddesinde değişiklik talep ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve dünkü kurultayda Divan Başkanlığı yapan Adnan Keskin, delegeleri sık sık 17. Olağanüstü Kurultaya katılma çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, ayrıca delegelere, ''Delege arkadaşlarım, dün olduğu gibi bugün de partimiz için demokrasi ve hukuk adına tarihi bir görevle karşı karşıyayız. O nedenle saat 10.00'da Ahmet Taner Kışlalı Salonu'nda başlayacak kurultayımızda hazır bulunmanızı ve çalışmalarımız tamamlanana kadar katkınızı sürdürerek, salondan ayrılmamanızı, çalışma sonunda kucaklaşarak, il ve ilçe beldelerinize dönmenizi rica ederim'' yazılı SMS gönderdi.

Kurultayın yapıldığı Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'na yoğun güvenlik önlemleri dikkati çekiyor. Delegeler ve basın mensupları salona, farklı kapılardan üst araması yapılarak alınıyor. Salona muhabir ve foto muhabirleri alınırken, kameramanların girişine izin verilmiyor.

Salonun saha bölümü, tüzük komisyonu üyeleri ve basın mensupları için ayrılırken, tribünlerde ise sadece delegeler yer alıyor.

Salonun sahne bölümünde, Türk bayrağı ve CHP bayrağı ile Atatürk ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun posterleri asıldı.

Tribünlerin üstünde ''Önce parti içi demokrasi, önce örgütün sesi'', ''CHP, Türkiye'nin teslim alınamayan tek kalesidir'', ''Biz kimseye kin tutmayız, kamu alem birdir bize'', ''Özgürlük herkesin hakkı, demokrasi bu ülkenin şartı'', ''Demokrasi, özgürlükler, hukukun üstünlüğü bizimle gelecek'', ''Taşeron değil, onurlu ve lider Türkiye'', ''Demokratik tüzük ile tam demokrasi'', ''Özgürlükler, hak ve adalet için CHP'' yazılı pankartlar bulunuyor.

CHP'nin kayıtlı bin 247 delegesi bulunuyor. Kurultayın çalışmalarına başlayabilmesi için delegelerin salt çoğunluğun salonda yer alması gerekiyor.

KILIÇDAROĞLU SALONA GELDİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 17. Olağanüstü Kurultayı'nın yapılacağı Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'na saat 10.55'de geldi.

Kurultay salonuna gelmek üzere evinden ayrılan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin soruları üzerine, ''İkinci kurultay da birinci kurultay gibi güzel geçecek'' dedi.

Parti yöneticileriyle salona giren Kılıçdaroğlu, tribünlerde delegelerin arasında kendisi için ayrılan bölümde eski genel başkanlar Hikmet Çetin ve Altan Öymen'in arasındaki yerine oturdu.

Bu arada, Kurultay'ın yapılacağı salonun girişinde, delegeler dışındaki parti üyelerinin salona alınmaması nedeniyle arbede yaşanıyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler