YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de ikinci Derviş dönemi
Chp'de kurultay yaklaştıkça genel başkan adaylarının listeleri de daha çok konuşulmaya başlandı. Habertürk Gazetesi'nin haberine göre Kemal Kılıçdaroğlu ekonomik gelişmelerde sık sık bilgisine başvurduğu Kemal Derviş'i parti yönetimine alacak.
CHP'de ikinci Derviş dönemi
04 Eylül 2014 / 11:00 Güncelleme: 04 Eylül 2014 / 16:40

Chp Genel Sekreteri Gürsel Tekin, kurultayın duyuru afişlerinde “18. Olağanüstü Kurultay” yazısındaki “18” rakamının renkli yazılmasının nedenini ise “Rakamları renkli yazarak, hem ‘Türkiye’nin bütün renklerinin CHP içinde yeri vardır’ diyoruz hem de parti içindeki renklerin bizim zenginliğimiz olduğunu vurguluyoruz” diye açıkladı. CHP kulislerine göre Kılıçdaroğlu genel başkanlık yarışını kazanması halinde rakibi Muharrem İnce’ye parti yönetiminde görev teklif edecek.

İlk adımı attı

Son yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Rize Belediye Başkanı adayı olan ve Kılıçdaroğlu’ndan davet aldığını açıklayan Mehmet Bekaroğlu ise dün CHP Fındıklı Teşkilatı’na giderek Chp’ye üye oldu. Bekaroğlu’nun adı muhafazakâr sosyalist olarak öne çıkmıştı. Bu arada Kılıçdaroğlu’nun sürpriz bir isme, eski Devlet Bakanı Kemal Derviş’e teklif götürebileceği belirtiliyor. Chp lideri’nin Sık sık iç ve dış ekonomik gelişmeler hakkında görüşüne başvurduğu Derviş’i, kabul etmesi halinde parti yönetimine alacağı belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Van İl Başkanı Cemal Şen’i vitrine taşıması bekleniyor. Kılıçdaroğlu’nun, Mustafa Sarıgül’e yakınlığıyla bilinen Tonguç Çoban’ı, akademisyen-gazeteci Koray Çalışkan’ı, akademisyen ve televizyon programcısı Gürbüz Evren’i de PM’ye alacağı belirtiliyor.

Eşbaşkanlık istedi

Chp Milletvekili Emine Ülker Tarhan, bir gazeteye yazdığı köşe yazısında, CHP’de eşbaşkanlık sisteminin tartışılmasını istedi, “Yasada artık engel yok, her kademede eşbaşkanlıklar tartışılmalı” dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler