YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de iki başkan görevden alındı
CHP Tunceli Mazgirt İlçe Başkanı ve Merkez ilçe başkanı da görevden alındı.
CHP'de iki başkan görevden alındı
02 Kasım 2009 / 19:41 Güncelleme: 02 Kasım 2009 / 19:42

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) Tunceli il başkanının görevden alınmasının ardından, CHP Mazgirt ilçe başkanı ve merkez ilçe başkanı da görevden alındı.

CHP Genel Merkezi'nin, Tunceli İl Başkanı Cemal Özarslan, Nazimiye İlçe Başkanı Aydın Kandil ve 11 ilçe yöneticisinin görevden almasıyla başlattığı süreç, Mazgirt İlçe Başkanı Cemal Yıldırım, Merkez İlçe Başkanı Davut Yıldırım'ın da görevden alınmasıyla devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda, CHP Genel Merkezi tarafından, CHP Tunceli İl Başkanı Cemal Özarslan'ın 11 yöneticiyle birlikte görevden alınmasıyla başlayan süreç ilçe yönetimlerine de sıçradı.

Görevden alınan Merkez İlçe Başkanı Davut Yıldırım'ın yerine ise Doğru Yol Partisi (DYP) Tunceli İl eski Başkanı Mukaddes Çeker atandı.

CHP'ye yakın kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, genel merkezin görevden alma gerekçesi arasında seçim döneminde bazı partililerin, başka partilere çalıştıkları iddiaları yer alıyor.

Görevden alınan CHP Tunceli İl eski Başkanı Cemal Özarslan, CHP'nin Kürt sorunu hakkında hiç programının bulunmaması ve Kürt sorunu konusunda çözüm geliştirmediğini dillendirdiği için görevden alındığını iddia etmişti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler