YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de içki polemiği sürüyor
CHP’de içki polemiği kurultayın önüne geçti. Viskiyi tercih eden Kemal Kılıçdaroğlu rakı içenleri elitist olmakla suçladı. Birayı tercih eden Muharrem İnce'nin temsil ettiği kesim isyan etti: Rakı ve bira halk içkisidir. Viski elitisttir.
CHP'de içki polemiği sürüyor
07 Eylül 2014 / 16:31 Güncelleme: 07 Eylül 2014 / 17:28

CHP'nin 18. Olağanüstü Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu üçüncü kez genel başkan seçilirken, Muharrem İnce'nin beklenenin çok üstünde oy alması bile partide gündem olamadı. Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşmasında "Rakı sofrasında memleketi kurtaran elitistleri partiden uzaklaştıracağım" sözleri üzerine parti karıştı. Kurultay sonrası Muharrem İnce "Atatürk'e ve partililere ayıp etti. Kendisiyle de rakı sofralarında oturduk, onu da söyleyeyim" diyerek Kılıçdaroğlu'na tepkisini dile getirdi.

Herkesin kafası güzel mi?

Dün ise kurultayda parti meclisi seçimleri vardı. Seçimin yapıldığı salonda en çok duyulan kelime 'rakı' oldu. Kulislerde konuşulanlara göre, bu söz CHP seçmeninde ters etki yaptı; sadece bu cümle Kılıçdaroğlu'nun savunduğunun aksine sağa kayışın "kanıtı" gibi algılandı. Partideki içki polemiği bununla da bitmedi.

Geçmişte CHP'li vekil Aydın Ayaydın ile Bodrum'da tatile giden Kılıçdaroğlu'nun, Ayaydın ile viski masasında fotoğrafları paylaşılmıştı. Bu görüntü üzerine "CHP üçe ayrıldı. Viskicileri Kılıçdaroğlu, biracıları İnce ve rakıcıları Hüseyin Aygün temsil ediyor" yorumları yapıldı. Diğer taraftan parti içinde rakı içenleri elitist olarak tanımlayan Kılıçdaroğlu için "Rakı da bira da yerli içki sınıfındadır. Halkın içkisidir. Esas viski elit kesimin içkisi. Kemal Bey önce parti içindeki elitist viskileri temizlesin" eleştirileri de getirildi.

Barbakan Kemal

CHP'deki içki tartışması Twitter'a da damga vurdu:
Haydi Taksim'e. #KemalBeyRakımaD okunma n Bostancı iskelede rakı sofrasında memleketi kurtarma eylemi yapıyoruz.
Kurultayında milletten çok rakı, ve viskinin gündem olduğu bir parti. n AK Parti bile 'rakı içenleri partiden atacağım' dememişti.
CHP sahiden sağa kaymış.
Kılıçdaroğlu birazdan "Minareler süngü kubbeler miğfer" diyebilir. n 12 yıldır AK Parti'nin getiremediği şeriatı bu gidişle CHP getirecek.
Şu lafı Erdoğan söylese diktatörün alası olurdu. n CHP'nin de işi zor.
Adaylardan biri biracı diğeri viskici. Hiç ayık adam yok ki!
CHP kafası dedikleri bu olsa gerek. Kafalar güzel... n Yeni bir oluşumla Cemaat Halk Partisi'nde rakılı maklube sofraları geliyor.
Kılıçdaroğlu viskici. Kabul etmek lazım, adam partide kalite istiyor. Ne öyle rakı, bira, şarap falan, avam içkileri...
Kemal Kılıçdaroğlu bu kafayla Başbakan değil ancak Barbakan olur.

20:11
 // izmir izmirli
Helal be ne yorumlar...
07 Eylül 2014 20:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler