YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de Gürsel Tekin depremi
CHP'de Gürsel Tekin depremi
13 Mart 2015 15:04
İstanbul milletvekilleri Korkmaz ve Arat’a 7 yıl önce “Tombaladan vekil” diyen Tekin kontenjandan aday oldu, CHP’liler ayaklandı: Tombaladan vekil mi olacaksın?

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki kontenjan uygulamasına tepkiler büyüyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun çoğu milletvekilini kontenjandan listenin seçilecek sırasından aday gösterecek olmasına partililerin tepki gösterdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun dışında en büyük tepki ise partinin iki numaralı ismi olan Gürsel Tekin’e yapıldı. 2008 yılında İstanbul Milletvekilleri Prof. Dr. Esfender Korkmaz ve Prof. Dr.  Necla Arat’a ‘Tombaladan vekil’ diyen Gürsel Tekin’in şimdi kendisinin kontenjandan listeye girerek ‘Tombaladan vekil’ olarak Meclis'e gireceğini  söyleyen partililer resmen bayrak açtı.

Partide tepkiler çığ gibi büyüyor

CHP’lilerden Kılıçdaroğlu’na kontenjan tepkisi sürüyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerde kontenjandan aday gösterilecek isimlere tepkilerin çığ gibi olduğu öğrenildi. Tekin’in İstanbul eski Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat ve Prof. Dr. Esfender Kormaz’a ‘Tombala Vekil’ demesi sözü hatırlatıldı.

İki milletvekiline ne demişti?

Tekin, “16 aydır kendisinin yüzünü görmedim. Lütfetsin de, sokağa insin. Sırça köşklerde siyaset olmaz. Tombaladan milletvekili olacaksın, sonra taban rahatsız diyeceksin” demişti. 

x partiden bir başkası da demişti
 // Ömer
Seçimler yaklaşınca birilerine yaranmak için,Menfaatçi insanlar kendi olmaktan çıkıp bir başkalaşıyor.Yaranmak istediklerinin hatalarını,yanlışlarını görmezden gelip Kendi dünya görüşünde olmayanların,doğru olsa dahi yaptıklarını karalamak,kötülemek Demokratlık bir yana,ne kadar insani ve ahlakidir? En iyi dost/arkadaş,yoldaş; hatamı görüp,Şurada hatalısın diyendir.Sevdiğinin yanlışını,günahını görmezden gelmek, kayıtsız şartsız haşhaşinler gibi biat etmekten farksızdır.Anlayana ...
13 Mart 2015 Cuma 15:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler