YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de 'Gülen' kavgası!
CHP'de 'Gülen' kavgası!
07 Nisan 2014 10:35
CHP İzmir Milletvekili Birgül Güler, “Gülen Hareketi ile işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti” dedi.

30 Mart yerel seçimlerinde aldığı oyları analiz etmeye çalışan ana muhalefet partisi CHP’de, seçimde alınan oy oranının “Gülen ile işbirliği” yapıldığı gerekçesiyle düşük çıktığını savunan ulusalcı kanadın etkin isimlerinden CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in bu çıkışına, genç PM üyesinden sürpriz bir yanıt geldi. Ekrem Kerem Oktay, “Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?” yanıtını verdi.

‘Bizim için hezimet’

Güler’in, sosyal paylaşım ağı Twitter’daki hesabından “Gülen'le işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti; mumdan gemilere ateş denizinde ne olursa, seçim sonucu da o oldu” yorumunu sürpriz bir tepki geldi.

Partide iki dönemdir Parti Meclisi (PM) üyesi olarak görev yapan Ekrem Kerem Oktay, yine Twitter üzerinden Güler’e cevap verdi. Oktay, “Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?” yanıtını vererek, istifa çağrısında bulundu.

CHP’li Güler ayrıca İzmir’deki 8 ilçenin kaybedilmesi üzerine internet sitesi üzerinde bir analiz yayımladı. Güler, “İzmir’de CHP seçmeni, ülkemizin güvencesi olma özelliğini sürdürmektedir. Tüm ülkeyi kasıp kavuran AKP iktidarına karşı direnişini sürdürmektedir. İzmir seçmeni AKP’ye desteğini yüzde 5 oranında geri çekmiştir” dedi.

CHP’nin 2009 seçimlerine göre büyükşehir oyunu yüzde 5,1, ilçe belediye oyunu yüzde 2,3 oranında azalttığı tespitini yapan ancak 2011 milletvekili seçimlerine göre oyunu artırdığı tespitinde bulunan Güler, “Bu sonuçlar İzmir için başarısızlık demektir. Ve ek olarak, yolsuz, yasakçı, savaşçı, anti-laik ve ATATÜRK düşmanı bir iktidarın varlığı da hesaba katılınca, bu sonuçlar İzmir’de bizim için hezimet demektir” ifadesini kullandı.

13:15
 // CHP Yİ YUNANİSTAN A HİBE ETMEK
Bu Chp yi, Yunanistan'a itelesek; üç güne kalmaz, Yunanistan diye bir ülke kalmaz. Bir parti, nasıl olur da, hem Yunan hayranı, hem de Yunanistan düşmanı olur? Çelişkiler ve ironiler partisi Chp de oluyor işte....
07 Nisan 2014 13:15
11:49
 // Rasim DUMAN
Bu ulkede yaşayıp, ecnebi aklı ile duşunenler elbette ki hep hezimet yaşayacaklar, başka ne bekliyordunuz?! Var mı oyle musluman mahallesinde salyangoz satmak...?!...
07 Nisan 2014 11:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler