YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de flaş iddia: 20-30 vekil istifa kararı aldı ama...
Eski CHP Parti Meclisi Üyesi Savcı Sayan, Emine Ülker Tarhan'ın istifasıyla başlayan süreci değerlendirirken önemli bir iddiada bulundu. Sayan, Tarhan ile birlikte birçok ismin istifa kararı aldığını ancak Deniz Baykal'ın engel olduğunu söyledi.
CHP'de flaş iddia: 20-30 vekil istifa kararı aldı ama...
12 Kasım 2014 / 15:47 Güncelleme: 12 Kasım 2014 / 15:52

Eski CHP Parti Meclisi Üyesi Savcı Sayan, A Haber’de yayınlanan Gece Ajansı programına telefonla bağlandı, birbirinden önemli iddialarda bulundu.

Sayan şunları söyledi:

"CHP'deki istifaları Baykal önledi"

Sayın Baykal olmasaydı 20-30 milletvekili daha istifa edecekti. İstifaların önemli bir kısmını Sayın Baykal önledi. Sayın Baykal 4-5 milletvekilinin istifalarını ellerinden geri aldı ve istifa dilekçelerini yırttı. Dolayısıyla Sayın Baykal her ne sebeple olursa olsun CHP’nin dağılmaması gerektiğine inananlardan. 

"Baykal da durumdan rahatsız"

Sayın Baykal da Kılıçdaroğlu’nun bu partiyi yönetemediğini, bu partiyi yönetemeyeceğini çok iyi biliyor. Belki bunu kamuoyuyla paylaşmıyor belki kamuoyu önünde partisini tartışmaktan çekiniyor. O partide çok büyük emekleri var. Kendi elleriyle büyüttüğü bir parti ama Sayın Baykal’ın çok rahatsız olduğunu biliyorum.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler