YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de FETÖ etkisi var mı? Balbay açıkladı...
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay CHP'de FETÖ etkisi olup olmadığı ile ilgili soruya yanıt verdi.
CHP'de FETÖ etkisi var mı? Balbay açıkladı...
21 Kasım 2015 / 08:50 Güncelleme: 21 Kasım 2015 / 08:53

Kanal A da yayınlanan Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın hazırlayıp sunduğu Gözden Kaçanlar'a konuk olan CHP Genel Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay önemli açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunan Balbay "CHP'yi üyeleri ve üyelerin seçtiği delegeler yönlendirir. Başka kimse yönlendiremez. hükümetin devlet kurumları içerisindeki örgütlenme konusundaki bilgiyi belgeyi meclise getirsin desteklemezsek namertiz. Bunun bitirilmesi için her türlü desteğin verilmesine hazırız" dedi.

Mustafa Balbay'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

CHP'DE FETÖ ETKİSİ VAR MI?

CHP'yi üyeleri ve üyelerin seçtiği delegeler yönlendirir. Başka kimse yönlendiremez. Hükümetin devlet kurumları içerisindeki örgütlenme konusundaki bilgiyi belgeyi meclise getirsin desteklemezsek namertiz. Bunun bitirilmesi için her türlü desteğin verilmesine hazırız. Ülkenin hukuk güvenliği içerisinde sağlamak hükümetin görevi. 

CHP'NİN KÜRT SORUNU İÇİN ÇÖZÜMÜ

Biz Kürtlerle baş başa kaldığımızda çözemeyeceğimiz sorun kalmayacak diye düşünüyorum. çünkü bu topraklarda yüzlerce yıldır yaşamışız. Türkülerimiz, kültürlerimiz ortak. Binlerce yıllık kültürel tarihimiz var. O yüzden bu işi baş başa çözeceğiz. Türkiye'nin başkentinde Ankara'da birlikte oturup çözmemiş lazım. Yurt dışından kimsenin karışmaması lazım.

GÜNEYDOĞU'DA CHP'NİN OLMAMASI BİZİM EKSİĞİMİZ

İki şekilde siyaset yapılıyor. Etnik köken olarak ve inanç odaklı olarak siyaset yapılıyor. Biz orada her iki değerede saygı duyarak sen insansın diyerek ortaya çıkarmak istiyoruz. Onu öne çıkarmanın bir yolu da o bölgede sürekli olabilmek. Şu anda CHP'nin oyu yüzde 1,5'a düştüyse sebebi ne olursa olsun hiçbir gerekçesi olmadan bizim eksiğimizdir. Ben bunu başka yerde aramıyorum. Geçmişte şu raporu hazırlamıştık demenin aldığımız oya bir katkısı yok. Buradan yukarı çıkmamız gerekiyor. Güneydoğu'da barajı geçmeden bu ülkede iktidar olamayız onu hedefleyeceğiz.

CUMHURİYET GAZETESİ FETHULLAH GÜLEN'İN ETKİSİ ALTINDA MI?

Cumhuriyet Gazetesi bir vakıf gazetesi ve dört ayda bir denetimden geçiyor. Böyle bir olumsuzluk olsa açığa çıkar.

BEDRİ BAYKAM'IN SANSÜRE UĞRAMASI

O yazının yayınlanmamasına gerekçe olarak şu ilkeler bize uygun değildir denilebilirdi. 

YENİ ANAYASA

CHP olarak temelde yeni bir anayasadan yanayız. Bu halkın temel değerlerine dokunmadan, daha sade bir anayasaya ihtiyaç var. 

KANALAHABER/ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler