YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de düğmeye basılıyor
CHP’nin kendini yenilemesi gerektiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Kimse kendini kandırmasın bu program değişmeli" dedi.
CHP'de düğmeye basılıyor
27 Nisan 2012 / 09:40 Güncelleme: 27 Nisan 2012 / 09:42

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bosna Hersek seyahatinin ikinci gününde ilginç değerlendirmelerde bulundu.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, CHP ile ilgili projelerini anlattı. CHP’nin kendini yenilemesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu bu yaz yapılacak kurultaydan sonra geniş kapsamlı bir program değişikliği yapacaklarını açıkladı. Mevcut programın 350 sayfa olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Kendimizi kandırmayalım. Kimse 350 sayfalık bir programı okumaz. Kısa, net, pratik noktalara işaret eden yeni bir program için çalışıyoruz. Dünya çok değişti. Eski söylemlerle artık bir yere gidilmiyor. Eskiden sadece adil paylaşım diyorduk şimdi önce üretim sonra paylaşım diyoruz. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” dedi.

MİT’E TALİMAT VERİLMEMİŞ

Deniz Baykal’a kurulan kaset tuzağının hatırlatılması üzerine Kema Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Burada sorumluluk makamı Başbakanlık. MİT’te diğer istihbarat örgütleri de Başbakan’a bağlı. Ben mi çıkaracağım? Başbakan bu olay patlayınca ‘Faillerin bulunması için MİT’e talimat verdim’ demişti. Fakat sonra öğrendim ki böyle bir talimat verilmemiş. Bu olay hâlâ aydınlanmamışsa sorumlusu hükümettir.”

Bosna teşvik kapsamına alınsın

Türkiye’nin Bosna’ya milli bir dava olarak bakması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, ilginç bir öneride bulundu. CHP lideri “Konuştuğum birçok insan özellikle işadamlarımızın burada yatırım yapmasını talep ediiyor ama siyasi problemler, geleceğin belirsiz olması gibi sorunlar nedeniyle iş dünyası için cazip gelmeyebilir. Gerekirse proje bazında özel teşvikler verilmeli. Biz bu yönde yasal düzenleme olursa desteği veririz” diye konuştu. Adem Yavuz ARSLAN/BUGÜN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler