YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de dokunulmazlık çatlağı! Karşı çıkan 2 isim şaşırtmadı
Kılıçdaroğlu AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliği teklifine “evet” diyeceklerini söylemişti. Eren Erdem ve Sezgin Tanrıkulu AK Parti'nin dokunulmazlık teklifine 'hayır' diyeceklerini açıkladı.
CHP'de dokunulmazlık çatlağı! Karşı çıkan 2 isim şaşırtmadı
15 Nisan 2016 / 08:30 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 11:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün akşam yaptığı açıklamada AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliği teklifine “evet” diyeceklerini söylemişti. CHP'nin ardından MHP'den de teklife “evet” oyu verileceği yönünde açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu'nun destek açıklaması CHP içinde de tartışmalara neden oldu. Eren Erdem ve Sezgin Tanrıkulu AK Parti'nin dokunulmazlık teklifine 'hayır' diyeceklerini açıkladı.

EREN ERDEM: HAYIR DİYECEĞİM

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Değişikliğe kendi adına “hayır” diyeceğini belirten Erdem, söz konusu değişiklik ile vekilliklerin düşürülmesi ihtimalinin doğduğuna dikkati çekerek, AK Parti'nin “Türkiye'yi derhal erken seçime götürecek bir aritmetik yapı kurabileceğini” söyledi.

SEZGİN TANRIKULU: İZİN VERMEYECEĞİZ

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili "İzin vermeyeceğiz" açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun "evet diyeceğiz" açıklamasının tersine, daha önce terörist cenazesine katılan Tanrıkulu "İkinci bir 2 Mart 1994 darbesi yaptırmayacağız" ifadelerini kullandı.

 // Ömer
kronikleşmiş bürokratik egemen oligark sınıfa söz geçiremeyen mağluplar tarih boyunca hep kendi idam sehpalarını hazırlamışlardır.kişisel menfaatlerini toplumsal , ulusal menfaatin üzerinde gören bürokratik oligarşinin hakim olduğu ülkenin şeffaflığından, adaletinden... bahsetmek devekuşu yaşamını kabul etmekten başka bir ŞEY değild....
15 Nisan 2016 18:00
bananters gelmedi
 // muammer bekaroğlu
Zaten biri iranlı biride ABD li değilim desinler görelim banada bana ters gelmedi ama daha varlar kapalı oy olursa yarısı vermez çünki bunlar KPP lı değilse ispatlasınlar,vaybenim ülkem vay nekadarda haini bol birülkeymişiz....
15 Nisan 2016 Cuma 17:57
hep derim, siz CHPyi bilmezsiniz..aaah.aah..
 // hursit dilaver
CHP nin gazına gelip,MHP nin dediğini yapmayan AKP çok kötü ketempereye geldiğini anlıyacak.keşke sadece HDP liler konu olsaydı. şimdi CHPnin tuzağına düşerek aklı sıra hodri meydan dedi ama.. bakın kemal bey bile CNNde gülerek tama diyor.. yani doğu mebusları AKP dahil ol vermeyecekler.çok kötü olacak ve AKP bir kere daha CHP ile halvete girmenin zararını görecek.. allah saklasın ama bu böyle . dün akşam da bir AKP mebusu tvde bunu ima ediyordu..o da bundan pişmandı.....
15 Nisan 2016 Cuma 12:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler