YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de delege restleşmesi
CHP'li delegeler arasında 'hırsız, haydut' tartışması
CHP'de delege restleşmesi
24 Mayıs 2010 / 17:36 Güncelleme: 24 Mayıs 2010 / 17:38

Gizli kamera iddialarının ardından genel başkanlıktan istifa eden Deniz Baykal'ın yerine CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Kemal Kılıçdaroğlu görevine başladı. Ancak parti meclisi oluşturulurken sert mücadeleler yaşandı. 'Baykalcılar' büyük oranda tasfiye edildi. Onur Öymen, Yılmaz Ateş, Mustafa Özyürek, Cevdet Selvi, Algan Hacaloğlu, Nur Serter ve Mehmet Sevigen listeye giremedi. 80 kişilik Parti Meclisi (PM) listesinde Genel Sekreter Önder Sav'a yakın isimler ile İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in istediği isimler arasında denge sağlandı. Eski MYK üyelerinden ise 5 kişi yeni yönetimde kendine yer buldu.
 

Dün kamera görüntülerine yansıyan üç delege arasındaki tartışma dikkat çekti. Kadın delege, "Her şey de bir hayır vardır. Deniz Baykal'a yapılan haksızlıkmış. Siz komplo kurmadınız mı? Siz kurmadınız mı bu olayı?" dedi. Bu sözlere karşılık erkek delege ise "Bu ülkeyi kurtaran Önder Sav oldu. Bir nöbet değişimi olsun. İlla ben olacağım diye bir olay da yok ki. Daha iyi yönetsin, demokrasi daha iyi yapsın. Belki ben demokrasiyi bilmiyorsam bu arkadaş daha iyi biliyordur. Kim ne derse desin, Önder Sav bu ülkeyi kurtardı şu anki durumundan." karşılığını verdi.
 

Araya giren başka bir delege de okuma-yazma bilmeyen adamların listeye alındığını iddia ederek, "Okuma-yazma bilmeyen adam var, baksınlar listeye. Hırsızı, haydudu listeye almışlar." diye konuştu. Bu sözlere karşılık Önder Sav'ı savunan delege, "listeye giremediğin için böyle konuşuyorsun." cevabını verdi.  CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler