YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de çatı gerginliği sürüyor!
CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkan CHP'lilere kendi seçim bölgeleri dışında çalışacakları kentler tebliğ edildi. Sadece Emine Ülker Tarhan ve Süheyl Batum'a görev verilmedi.
CHP'de çatı gerginliği sürüyor!
10 Temmuz 2014 / 08:59 Güncelleme: 10 Temmuz 2014 / 09:05

CHP içinde Ekmeleddin İhsanoğlu’na muhalif olduğunu açıklayan ve alternatif bir aday çıkarılması girişiminin odağında yer alan milletvekillerinin de dahil olduğu isimlere cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi seçim bölgeleri dışında çalışacakları kentler tebliğ edildi.

Buna göre ulusalcı kanadın önde gelen isimlerinden İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, yine İhsanoğlu muhaliflerinden Dilek Akagün Yılmaz’ın memleketi Uşak’tan sorumlu olacak. Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ise Kütahya’daki çalışmalara katılacak. Mersin Milletvekili İsa Gök Aksaray, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş Bartın’dan sorumlu olarak görevlendirilirken, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ise Şırnak ve Batman’dan sorumlu tutuldu.

Tarhan ve Batum'a görev verilmedi

Alternatif aday olarak ismi geçen Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ve Tarhan’ın ismini ilk ortaya atan Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’a görev verilmemesi dikkati çekti.

 

MİLLİYET

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler