YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de bir toplu istifa şoku daha!
CHP'de bir toplu istifa şoku daha!
19 Mart 2015 20:23
CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya’nın görevinden alınmasının ardından CHP Rize İl Yönetim Kurulu, toplu olarak partideki görevlerinden istifa ettiler.

CHP Merkez İlçe Binası’nda, iki gün önce CHP Genel Merkezi tarafından görevinden alınan Mehmet Aslankaya ve Aslankaya’nın görevinden alınmasından sonra toplu olarak görevlerinden istifa eden CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, bir basın toplantısı düzenledi. CHP’liler burada düzenlenen toplantıda, Rize ve Trabzon’da yaşanan gelişmelerden sorumlu olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nu işaret ettiler.

Aslankaya açıklamasında, “Trabzon’da da görüldüğü gibi Rize’de de aday belirleme süreci istenildiği gibi gitmemiştir. Ben geçtiğimiz hafta genel başkanımızın ile yaptığım görüşmede Mehmet Bekaroğlu’nun bu partide olmaması gerektiğini, olması halinde ise yıllarca kavgalı olduğum, CHP’nin altı okuna saygı duymayan, ilkelerinden haberi olmayan bu siyasilerin CHP’ye katkı sağlamayacağını belirttim. Bu şekilde görevime devam edemeyeceğimi belirttim” dedi.

Bekaroğlu'na 'Delikanlı' cevabı

Aslankaya, verdiği beyanda kendisi için “delikanlıdır” diyen Bekaroğlu’na cevap vererek, “Sayın Bekaroğlu verdiği beyanda ‘Aslankaya delikanlıdır’ şeklinde bir ifade kullandı. Biz doğuştan delikanlıyız. Biz siyasette dik durduk. Delikanlılık siyasette dik durmaktır. Parti değiştirmek değildir. Bir gün bir partiye başka bir gün başka bir partiye gitmek değildir. 10 yıl 2 aydır İl Başkanlığı görevini yürüttüm. Bu arkadaşlar ile birlikte sorumluluklarımızı yerine getirdik. Rize’de yüzde 6 olan oyumuzu yüzde 18’e çıkarttık.

Demek ki bu birilerini rahatsız etti. Bu yükselmenin daha da ileriye gitmemesi için bu yönetim ile birlikte Mehmet Aslankaya’yı da dışlamak istediler ve başardılar. 15 gün önce bizimle olup istifa eden bir arkadaşı da il başkanı olarak atadılar. Demek ki bizim içimizdeki bir arkadaş bizim dışımızda Mehmet Bekaroğlu ve Milli Selamet’in kadroları ile ortak mutabakat arıyorlardı. Bunu da başardılar. Onlara başarılar diliyorum” dedi.

 

İHA

Etiketler: ,
chp
 // M.N.A
Allaha dönün Ahiretinizi ve dünyanizi kazanın AK Parti için çalışın Bekaroğlu cehenneme biletini almıştır onu artık kurtaramayız bari siz yanmayın...
19 Mart 2015 22:46
chp
 // M.N.A
Bekaroğlu ilkesi olmayan kamalak destici gibi bir menfaatçidir birazcık gururu olsa chp ye geçermiydi...
19 Mart 2015 22:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler