YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de bir Gülen Hareketi isyanı daha
İzmir'de, CHP üyeleri tarafından bir süre önce kurulan 'CHP bizimdir' hareketinin sözcüsü 3 avukat bir açıklama yaparak, "CHP, Gülen Hareketi hocalarının önünde ceketini ilikleyenlerin partisi değildir ve olmayacaktır" dedi.
CHP'de bir Gülen Hareketi isyanı daha
13 Nisan 2014 / 17:44 Güncelleme: 13 Nisan 2014 / 17:46

'CHP Bizimdir' hareketi sözcüleri olan avukatlar Murat Fatih Ülkü, Mehrigül Keleş ve Ersoy Uluçay, ortak bir basın bildirisi yayınlayarak, mevcut genel başkan ve ekibinin ortaya attığı yeni CHP siyasetinin iflas ettiğini öne sürdü.

Bildiride, CHP'nin ancak kendi tarihine ve temel değerlerine sahip çıkarak, toplumun önüne heyecan verici hedefler koyarak iktidar olabileceği vurgulandı. Genel Başkan ve ekibi tarafından partinin dönüştürülmek istendiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Yeni, değişim gibi süslü laflarla göreve gelen Genel Başkan ve ekibinin, yenileştirme adı altında, partinin felsefesine, ilkelerine, geçmişine ve tabanına tamamen zıt bir ideolojik anlayışla, yukarıdan aşağıya partiyi dönüştürmek istediği kanısı egemendir. Mevcut Genel Başkanın göreve gelmesinden itibaren, siyasal iktidarın; Cumhuriyetin ve demokrasinin temeli 'laiklik' ilkesine yönelik kurumsal ve kalıcı saldırılarına tepki gösterilmemiş, sessiz kalınmıştır. CHP, Kemalizm'den vazgeçerek demokrat olunacağını sananların partisi değildir ve olmayacaktır.

Türk devriminin temellerinin atıldığı, CHP'nin tek parti dönemini savunmak bir yana, bizzat Genel Başkandan başlayarak, tek parti dönemini sürekli suçlayan bir söylem geliştirilmiştir. CHP, "cemaat hocalarının önünde ceketini ilikleyenlerin' partisi değildir ve olmayacaktır. Nereden, hangi ölçüt esas alınarak bakılırsa bakılsın, CHP 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde başarısız olmuştur.

Sonucun eğilip, bükülecek bir yanı yoktur. CHP örgütü, CHP destekçileri, CHP sempatizanları, Atatürk ilke ve devrimlerine, sosyal demokrasiye gönül vermiş yurttaşlar, şaşkındır, kırgındır, düş kırıklığı içindedir, CHP'den uzaklaşmaktadır. CHP bizimdir, bizim gibi düşünenlerindir."

Hala kıvırtmaktasınız, Millet görüyor !
 // Mühr-ü Süleyman
Ya sahtekaarlığı sizler kadar iyi becerebilen bir başka güruh yok bu ülkede, ama anşayın artık: ...mış gibi yapmakla kimseyi kandıramıyorsunuz, çünkü bu kaçıncı takiyye,.. kimse yemiyor !
Seçimlerde Paralel oylar sizi bi' yerlere getirebilseydi, şu anda topunuz, salvar sümük Pensilvanya'da etek öpüyordunuz...
Dürüst olmayı bir türlü becerememeniz, RTE'nin ama en önemlisi Milletin, Devlet'in şansı...
14 Nisan 2014 Pazartesi 00:21
19:38
 // Ahmet
Ataistler yobaz oldu. Komik birşey....
13 Nisan 2014 19:38
18:09
 // selim y.
chp dini ve dindarı hiçe sayan mazisi ile bu vatanın evladına yakın olamaz...
13 Nisan 2014 18:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler