YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de bir evet istifası daha
Anayasa değişikliği paketi oylamasında evet oyu kullanacağını açıklayan CHP'li başkan, partisinden istifa etti.
CHP'de bir evet istifası daha
13 Ağustos 2010 / 13:12 Güncelleme: 13 Ağustos 2010 / 16:36

Halk oylamasında ''evet'' oyu kullanacağını açıklayan Konya'nın Doğanhisar ilçesine bağlı Konakkale Belde Belediyesinin CHP'li Başkanı Mehmet Çöğür, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Çöğür, CHP'den 4'ü asil toplam 8 meclis üyesi ile birlikte, mensup oldukları CHP'den istifa ettiklerini bildirdi.

İstifa dilekçelerini CHP Konya İl Başkanlığı ve Doğanhisar İlçe Başkanlıklarının yanı sıra Doğanhisar Kaymakamlığına sunduklarını belirten Çöğür, istifalarla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şu değerlendirmede bulundu:

''09 Ağustos tarihinde, 12 Eylülde yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanacağımı tüm kamuoyu ile paylaşmıştım. Bu karar, şahsımı Konakkale Belde Belediye Başkanı seçen hemşehrilerimin de CHPli meclis üyelerinin de ortak kararıdır. Açıklamamda belirttiğim üzere, ülkemizin menfaatini 'evet'te gördüğüm için bu kararı aldım. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden bugüne kadar ayrıca kasabamıza hiçbir zaman CHP'li bir milletvekili gelip ziyarette bulunmamıştır. Sadece seçimlerde hatırlanan, bilindik, bıkıldık bu tür siyaset yapanlara kapımız her zaman kapalıdır. Şahsım ve 8 meclis üyemle birlikte mensup bulunduğumuz CHP'den istifa ettik. Tüm kamuoyu ile bu kararı paylaşırız.''

CHP'den istifa ettiği açıklanan meclis asil üyelerinin Aziz Ünal, Kenan Özyay, Mustafa Ali Atlı ve Süleyman Sığın, yedek üyelerin Ahmet Dinç, Mevlüt Caner, Sadullah Yıldız ve Ümit Babaoğlu olduğu bildirildi.

Çöğür, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 9 Ağustosta Beyşehir'de düzenlediği açık hava mitingi öncesinde, üzerinde ''evet'' yazılı bir şapka takarak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anayasa değişikliği oylamasında ''evet'' oyu kullanacağını söylemişti.
AA

temizlik
 // ahmet temelli
Güle güle başkan içimizdeki sahte cumhurıyetcıler temizleniyor....
14 Ağustos 2010 17:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler