YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de 'Atatürk fotoğrafının indirildiği' iddiasını doğruladı
CHP'de 'Atatürk fotoğrafının indirildiği' iddiasını doğruladı
01 Şubat 2016 19:05
CHP'li bir milletvekilinin Meclis'teki odasından Atatürk fotoğrafını indirdiği iddiasını araştıran milletvekilleri, raporunu tamamladı, raporda, böyle bir olayın yaşandığı tespitine yer verildi.

CHP'li bir milletvekilinin Meclis'teki odasından Atatürk fotoğrafını indirdiği iddialarıyla ilgili hazırlanan rapor tamamlandı. Raporda, böyle bir olayın yaşandığı tespitine yer verildi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya'dan oluşan muhakkik heyeti, çalışmalarını tamamlayarak, Grup Başkanlığı'na iletti.

Milletvekilleri araştırmaları çerçevesinde, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, CHP İzmir milletvekilleri Aytun Çıray ve Zeynep Altıok, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi dinledi.

İddiayı gündeme getiren Nazlıaka, heyete isim vermezken, muhakkik heyeti, dinledikleri 6 milletvekilinin ses kayıtlarının çözümlerini, ifade tutanaklarını, kanaat raporuyla birlikte sundu. Raporda, böyle bir olayın yaşandığı tespitine yer verildiği öğrenildi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler