YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de arbede eksik olmuyor!
CHP'de arbede eksik olmuyor!
31 Ocak 2010 14:52
Mersin'de gerçekleştirilen CHP kongresi yine alışıldık görüntülere sahne oldu

Mersin'de Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'nin Akdeniz İlçe Kongresi'nde arbede çıktı. Arbede, görevlilerin araya girmesiyle güçlükle yatıştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen CHP 1.Akdeniz İlçe Olağan Kongresi'nde başkanlığa İbrahim Yalçıner ile Ünal Uyar aday oldu. Mevcut başkan Ali Erdinç tekrar aday olmadı. Kongre sırasında söz alan Ali Erdinç ve eski Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy'un konuşmaları sırasında yaşanan gerginlik zaman zaman arbedeye dönüştü.

Kongre sırasında söz alan Erdinç, Akdeniz Belediye Başkanlığını o zamanki Demokratik Toplum Partisi'ne kaptıran Kenan Yücesoy'u sert sözlerle eleştirince, bir grup delege sözlü sataşma sonrası kürsüye yürümek istedi. Bunun üzerine Ali Erdinç taraftarları ile Kenan Yücesoy taraftarları arasında kısa süreli arbede çıktı. Gerginlik Erdinç'in yerine oturması ile tekrar devam ederken divan başkanı kalabalığı güçlükle sakinleştirdi.

Daha sonra ise hakkındaki iddialara cevap vermek için eski Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy kürsüye çıktı. Yücesoy'un konuşması sırasında delegeler zaman zaman müdahale ederek Karaduvar Mahallesi'ne hizmet yapılmamasından yakındı. Yücesoy'un konuşma yaptığı sırada kürsüye yürümek isteyen delegeleri görevliler güçlükle sakinleştirdi.
 Kongredeki gerginlikten rahatsız olan CHP İl Başkanı Yılmaz Şanlı ise taraflara sükunet çağrısında bulundu.

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler