YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de aday adayı patlaması olan il
CHP'de aday adayı patlaması olan il
02 Mart 2015 09:05
CHP'nin en güçlü olduğu İzmir'de aday adayı bolluğu yaşanıyor.

CHP'de milletvekili aday adaylığı için başvurular sona erdi. CHP'den 172 isim milletvekili adayı olmak için aday adayı oldu.

CHP İzmir milletvekillerinden Oğuz Oyan ve Alaattin Yüksel vekillik için başvuruda bulunmazken, Parti Meclis Üyesi Tuncay Özkan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Ersu Hızır, İzmir milletvekili aday adayı oldu.

Tuncay Özkan ve CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ters düşüp, bir süre önce emekli olan Ersu Hızır da kontenjandan listeye girmek istedi. CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Oğuz Oyan dışında diğer vekillerin tümü yeniden görev istedi.

Kontenjan istediler

Yeniden vekillik için başvuran milletvekillerinden Erdal Aksünger, Mehmet Ali Susam, aytun çıray, Rahmi Aşkın Türeli ve Güldal Mumcu başvurularında İzmir için ’kontenjan’ şıkkını işaretledi. İzmir Milletvekili Rıza Türmen ise kontenjan aday başvurusunda bulundu ancak il belirtmedi.

Ön seçim isteyen vekiller

Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Musa Çam ve Mustafa Balbay ise önseçimden çıkacak karara göre listeye girmek istediklerini vurgulayarak, aday adayı oldu. Parti Meclis Üyesi Elfin Tataroğlu ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Selahattin Balta da kontenjan aday adayı olan isimler arasında yer aldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler