YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP’de 300 aday hazır! 8 büyükşehirde...
CHP’de 300 aday hazır! 8 büyükşehirde...
05 Ekim 2013 23:27
CHP, yerel seçimlere yönelik aday belirleme yöntemi ve aday isimlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye genelinde yaklaşık olarak 300 birimde aday isimlerinin netleştiğini belirtildi.

Adayların açılanması ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “en uygun tarihte yapın” talimatı kapsamında belirlenecek takvimlerde yapılacak. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, “Aşağı yukarı 300 birimde istersek bugün adaylarımızı açıklayacak durumdayız. Bunların içinde il merkezleri de, çok önemli ve büyük iller de bulunuyor.

Aday isimlerini açıklamak için en uygun tarihi gözetiyoruz. Bu bazan rakip partinin adayını beklemeyi, bazan kampanya süresini, bazan örgütün beklentisini kapsayan çok yönlü bir iştir” dedi. CHP kulislerinde, elde bulunan il belediye başkanlıklarında genel çerçevede “mevcutla devam” görüşünün benimsendiği, başkanın değişmesi sözkonusu olan yerleri ise en sona bırakma eğilimi olduğu belirtiliyor.

Buna göre Büyükşehir statasü kazanan Aydın, Ordu ile birlikte Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Eskişehir, İzmir büyükşehirleri ve Giresun’da mevcut başkanlarla devam edilmesi bekleniyor. CHP, MHP’nin elinde olan Balıkesir ve Manisa’da oyları çekecek bir aday üzerinde çalışıyor.

 

VATAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler