YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de 2 isim topun ağzında
Kılıçdaroğlu, yapmayı planladığı ancak muhalefetin kurultay talepleri nedeniyle ertelediği MYK revizyonunu bugün gerçekleştirecek.
CHP'de 2 isim topun ağzında
17 Ağustos 2011 / 07:38 Güncelleme: 17 Ağustos 2011 / 07:40

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonrası yapmayı planladığı ancak muhalefetin kurultay talepleri nedeniyle ertelediği Merkez Yönetim Kurulu (MYK) revizyonunu bugün gerçekleştirecek. Kılıçdaroğlu, mevcut yönetimle yeni listeyi paylaşmadı. Bu nedenle pek çok isim, 'gidip gitmeyeceğini' bugün öğrenecek. Kılıçdaroğlu, yeni üyelerle yapacağı MYK’da 'yerel seçimlere' hazırlık talimatı verecek. Mevcut MYK’da 16 genel başkan yardımcısı ve bir genel sekreter görev yapıyor. MYK üyelerinin 7’sinin yönetimdeki görevine son verilmesi, kalan yöneticilerin, görev alanlarında ise değişiklikler yapılması bekleniyor. Kılıçdaroğlu, yeni yönetimde PM’den milletvekili olmayan isimlere yer verecek.
 
BATUM VE TANRIKULU HEDEFTE

Genel Merkez’de kalacak ve gidecek isimlerle ilgili tahminler yapılırken, kurultay taleplerini şimdilik rafa kaldıran parti içi muhalefette gözler Kılıçdaroğlu’nun “çekirdek kadrosuna" çevrildi. Kılıçdaroğlu, örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, idari ve mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, ekonomik ve mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile Ar-Ge ve Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata’yı önceki yönetim değişikliğinde de korudu.

Kılıçdaroğlu’nun bu isimleri yine görevde tutup tutmayacağı merak konusu. Bu isimlerin dışında muhalefet kanadının gitmesini istediği isimler arasında Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Süheyl Batum, Emrehan Halıcı, İzzet Çetin, Sena Kaleli ve Sezgin Tanrıkulu geliyor. CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ile Genel Başkan Yardımcıları Osman Korutürk ve Gülsün Bilgehan’ın da performansı tartışmalı. Kılıçdaroğlu’nun, Tamaylıgil’i MYK’da tutsa bile parti sözcülüğü görevini kendisinden alması bekleniyor. (Bugün)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler