YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP yurt dışından da oy isteyecek
CHP yurt dışından da oy isteyecek
17 Nisan 2015 15:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimi için Türk vatandaşların yoğunlukta olduğu en az iki ülkeye giderek oy isteyecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimi için Türk vatandaşların yoğunlukta olduğu en az iki ülkeye giderek oy isteyecek.

Yaklaşık 3 milyon seçmenin bulunduğu yurtdışı için çalışmalarını sürdüren CHP'de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, başta Almanya ve Fransa olmak üzere bazı Avrupa ülkelerine gitmesi bekleniyor.

Avrupa'daki CHP birliklerinin çalışmaları doğrultusunda hazırlanan miting takvimi doğrultusunda, ilk durak Almanya'nın Düsseldorf şehri olacak. Kılıçdaroğlu, daha sonra başta başkent Berlin olmak üzere Almanya'nın başka şehirlerine de gidecek.

Kılıçdaroğlu'nun Fransa, İngiltere ve Avusturya'da da vatandaşlarla bir araya gelmesi bekleniyor.

Yurtdışında çok sayıda gurbetçi bulunduran illerin milletvekili adayları da Kılıçdaroğlu'na gezilerinde eşlik edecek.

Öte yandan, yurt dışındaki "sandık güvenliğini" takibe alan CHP, görev alacak sandık kurulu üyelerine ve gözlemcilerine eğitim veriyor. Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu'nun koordinesinde gerçekleştirilen eğitimlerde, 30 eğitmenin bütün üyeleri bilgilendireceği kaydedildi.

"Yaklaşık 55 miting"

Miting maratonunu İstanbul'dan başlatan Kılıçdaroğlu, 7 Haziran'a kadar Türkiye'de yaklaşık 55 miting yapmayı planlıyor. Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'dan sonraki ikinci durağının Edirne olacağı belirtiliyor.

Seçim kampanyası için Ali Taran'la anlaşan CHP'nin mitinglerinde, "Milletçe alkışlıyoruz" sloganı kullanılacak.

Kılıçdaroğlu, gittiği yerlerde ev, esnaf, semt pazarı, kahvehane, köy ziyaretleri de yaparak halkla birebir temas kuracak.

Seçimlerde kullanılmak üzere hazırlanan flama, afiş, broşür gibi malzemeler de genel merkezden örgüte gönderiliyor. Seçim için süslenen CHP Genel Merkezine, Kılıçdaroğlu'nun boydan çekilmiş fotoğrafının yer aldığı "Anadolu'nun Kemali, Türkiye'nin Başbakanı" yazan büyük bir afiş asıldı.

Kılıçdaroğlu'nun emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında iki maaş ikramiye vaadinin yer aldığı noter imzalı taahhütname de büyütülerek genel merkezin girişine konuldu.

"Toplumun bütün kesimlerinin beklentilerini en üst seviyede karşılayacak şekilde hazırlandığı" belirtilen CHP'nin seçim bildirgesi de, 19 Nisan'da ATO Congresium'da açıklanacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler