YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP yine Obama'nın şirketiyle çalışacak
7 Haziran seçiminde Obama'ya 2 defa kazandıran şirketle çalışan CHP'nin oy oranı değişmemişti. Parti yine aynı şirketle çalışma kararı aldı.
CHP yine Obama'nın şirketiyle çalışacak
22 Ağustos 2015 / 09:43 Güncelleme: 22 Ağustos 2015 / 11:11

7 Haziran seçimlerinde ABD Başkanı Barack Obama’ya 2 kez seçim kazandıran Benenson Strateji Grup ile çalışan CHP, erken seçimde de aynı grup ile çalışacak.

Yaklaşık 1 aydır Türkiye’de anketlerle seçmen davranışı çalışması yapan grup; seçim stratejisini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına aktardı:

-Meclis aritmetiği 7 Haziran’a göre çok değişmeyecek, ufukta yine koalisyon görünüyor.

-Türkiye’de seçmen, hangi partiye oy vereceğini önceden kararlaştırıyor. Bu nedenle seçim kampanyasını hemen başlatın. Halkı kucaklayacak vaatleri sona bırakmayın, hemen açıklayın.

-7 Haziran’da, emekliye 2 maaş ikramiye, asgari ücretliye bin 500 lira maaş gibi vaatler doğruydu. Bu vaatlerin vatandaşla duygusal bağını oluşturacak reklam kampanyası yetersiz kaldı. Duygusal bağı güçlendirecek reklam kampanyası şart.

-Vaatlerinizi, Kılıçdaroğlu’nun hayat hikâyesinden yararlanarak anlatın.

-7 Haziran’da Kılıçdaroğlu’nun miting performansı çok iyiydi. Ancak aynı günde 2, 3, 4 miting doğru bir strateji değildi. Az ama etkili miting yapın. Miting düzenlediğiniz illerdeki yerel ve sosyal medyayı etkin kullanın.

Güvenlik - ekonomi

-Terör ve güvenlik, ekonomik kaygıların ardından en önemli ikinci sorun. Vatandaşın endişelerini giderecek, terörü sonlandıracak, barış ve demokrasiyi öne çıkaracak çözüm önerileri geliştirilmeli.

-“CHP ekonomiyi AK Parti’den daha iyi yönetir” algısı yerleştirilmeli. “Modern, ilerleyen, büyüyen Türkiye” vaatleriyle seçmenin karşısına çıkılmalı.

 

HABERTÜRK

ayni delik ayni yilan
 // yasar demir
bunamis adam yaptigin vaatleri yerine getirdin mi de yeni vaatler verceksin...
22 Ağustos 2015 Cumartesi 13:42
Obama'nin sirketi
 // uykucu
demis ki; "Dersim Ermenisi Yemus'un oglu Kemal" kitabinin piyasaya cikmasini muteakiben "Hepimiz Hrantiz" diye yuruyenlerden cehapeye buyuk bir teveccuh basladi......
22 Ağustos 2015 Cumartesi 10:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler