YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP yeni bir 367 peşinde!
Bakan Ömer Çelik cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili bilgi verdi. Çelik, CHP'nin yeni bir 367 krizinin peşinde olduğunu belirterek, Ak Parti'nin de strateji ekibinin hazır olduğunu söyledi.
CHP yeni bir 367 peşinde!
05 Temmuz 2014 / 04:35 Güncelleme: 05 Temmuz 2014 / 08:53

Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde istifa etmesi gerektiği yönündeki iddialarla ilgili ise “Bu CHP projesi, yeni bir 367 krizi üretme arayışıdır” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde istifa etmesi gerektiği yönündeki iddiaların CHP projesi olduğunu söyledi. Kuleli Sokak’taki seçim koordinasyon merkezinde soruları yanıtlayan Çelik, merkezin Başbakan Erdoğan tarafından da kullanılacağını belirtti.

Vizyon Belgesi 11 Temmuz’da

Halkın ilk kez cumhurbaşkanı seçeceği için yönetilmesi gereken çok alan bulunduğuna işaret eden Çelik, tüm bunların birimler tarafından yönetileceğini belirterek şunları söyledi: “Koordinasyon Merkezi’nde 11 Temmuz’da açıklancak ‘Vizyon Belgesi’ ile ilgili çalışan bir ekip var.  Mitingleri planlayacak bir ekip de bir kata yerleşti. En az 7-8 ekip bu strateji ekibine bağlı olarak çalışmalarını sürdürecek. Resmi kampanya ‘Vizyon Belgesi’nin açıklanmasıyla başlayacak. Başbakanımız, cumhurbaşkanı adayı olarak bir siyasi sürekliliğin içerisinden bu noktaya geldi ama bir cumhurbaşkanı adayı olarak bundan sonrasında 2023’e doğru giderken ortaya nasıl bir irade koyacağıyla ilgili hemen hemen Türkiye’nin bütün meselelerine değinen bir belge olacak.”

Uzun ince bir yoldayız

Çelik, Başbakan’ın seçim logosu hakkında ise “Güneşin doğuşundan, yol teması üzerinden bütün Türkiye’nin kucaklanması. ‘Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece’ logonun hikayesi.

Siyasi iflas sürecinin zirvesi

Muhalefetin, ‘Başbakan Erdoğan’ın, cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde istifa etmesi gerektiğine’ ilişkin iddialarının sorulması üzerine, dünyanın pek çok yerinde başkanlar, başbakanların seçime gittiğini ancak hiçbirinin görevinden istifa etmediğini dile getiren Çelik, hem görevlerini hem de seçim kampanyasını yürüttüklerini belirterek, “Tıpkı çatı meselesinde olduğu gibi bunun da bir CHP projesi olduğu anlaşılıyor. Bu CHP projesi şunu gösteriyor, bu, yeni bir 367 krizi üretme arayışıdır. Bu ortaya konulan ‘İstifa etmeli’ sözü de bir bakıma bu çatı süreciyle başlayan siyasetsizleşmenin, siyasi iflas sürecinin artık doruk noktası olarak değerlendirilmelidir” dedi.

Strateji ekibi hazır

Ömer Çelik, cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan için Kuleli Sokak’ta hazırlanan seçim koordinasyon merkezinde soruları cevapladı. Temel bir strateji ekibinin merkeze yerleştiğini, çalışmalarını buradan yürüteceğini anlatan Çelik, “Bu ekip sonuçlanana kadar seçimin bütün boyutlarını analiz edecek” dedi.   

 

STARGAZETE

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler