YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP "yayın yasağı" için mahkemeye başvurdu
CHP "yayın yasağı" için mahkemeye başvurdu
26 Haziran 2014 11:24
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna yapılan baskınla ilgili yayın yasağı kararının kaldırılması için Ankara 9. Ağır ceza Mahkemesine başvurdu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğuna yapılan baskınla ilgili yayın yasağı kararının kaldırılması için Ankara 9. Ağır ceza Mahkemesine başvurdu.

Tanrıkulu'unun avukatı tarafından Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmek üzere verilen dilekçede, 11 Haziran 2014'de Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü mensuplarınca Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda bulunan Türk vatandaşlarının kaçırıldığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından gerçekleştirilen taleple Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesinin yayın yasağı aldığı hatırlatıldı.

Basın özgürlüğüne vurgu yapılan dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen yayın yasağı kararı, insan temel hak ve özgürlüklerini orantısız şekilde kısıtlayan, hukuki dayanaklardan uzak ve atıf yaptığı kanun maddeleri ile birlikte değerlendirildiğinde dahi kabul edilemez niteliktedir. Bu nedenle yeni vakıf olduğumuz kararın itiraz incelemesi neticesinde kaldırılması demokratik hukuk devleti olmanın ve taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler ile T.C. Anayasası hükümlerinin zorunlu sonucudur."

 

ŞEYTANIN VEKİLİ
 // DADAŞ
Adam İylikten ve Huzurdan Yana Değil, Rahmanın Yanında Hiç Değil Tek Derdi İnsanları Birbirine Kırdırmak İnsanlar Arasında Fitne Yaymak ve Onları Ayrıştıracak Malzeme Tahsis Etmek Malesef Bu Kişi İnsanların Vekili Değil Şeytanın Vekilliğini Yapıyor. Bahse Konu Yasağı Koyan Hakim ve Talep Eden Savcı Zeka Özürlümüki Böyle Bir Yasak Getirdiler Yoksa Bu Yasağın Kaldırılarak Her Kafadan Bir Ses Çıkartarak Bilgi Kirliliği Oluşturup Tek Beceriniz Olan İnsanları Aldatmayımı Amaçlıyorsunuz. Çok Yazıkkkk....
26 Haziran 2014 Perşembe 15:49
tanrikülü
 // M.N.A
Soyada bak tanrikulu icraati şeytan kulu...
26 Haziran 2014 12:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler