YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP ve MHP''den İstanbul'daki saldırıya çok sert tepki
İstanbul Vezneciler'de polis servisine yönelik bombalı saldırıda 7 polis ve 4 sivil hayatını kaybetti. Muhalefet partilerinin liderleri de olaydan sonra açıklamalarda bulundu.
CHP ve MHP''den İstanbul'daki saldırıya çok sert tepki
07 Haziran 2016 / 15:56 Güncelleme: 07 Haziran 2016 / 16:01

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter üzerinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bu sabah, İstanbul Vezneciler’de, çevik kuvvet otobüslerinin geçişi sırasında bomba yüklü araç teröristler tarafından patlatıldı. Bu kanlı saldırı sonucunda 7’si polis 4’ü sivil vatandaşımız olmak üzere 11 şehit 3’ü ağır 36 kardeşimiz de yaralandı.Yürekler yeniden yandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine, Türk polis teşkilatına ve aziz milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Diyorum ki, terör açtığı melanet çukurunda çırpına çırpına yok olacaktır.

Milli birliğimizi bozmaya, kardeşlik bağlarımızı koparmaya bizi birbirimize düşürmeye hiçbir mihrak ve mahfilin gücü ve nefesi yetmeyecektir. İstanbul’u kana bulayan alçakların, emir aldıkları arsızların, Türkiye’yi istikrarsızlığa gömmek isteyen kansızların hesabı görülmelidir. AKP hükümetinin hiçbir bahanesi kalmamıştır. Başkanlıkla oyalananların aklını başına alması, üzerimizde oynanan oyunları bozması şarttır. Terörü lanetliyor;devletin tüm imkanlarıyla fitne ve ihanet ateşini söndürmesini bekliyor, istiyor, bunun takipçisi olacağımızı bildiriyorum.

KILIÇDAROĞLU: LANETLİYORUM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısına ilişkin, "Çevik kuvvet polislerimizi taşıyan servis aracına yönelik terör saldırısını lanetliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracına yönelik terör saldırısını lanetlediğini belirterek, "Barış ve kardeşliğin ayı olan Ramazan'ın ikinci gününde düzenlenen bu terör saldırısı, güvenli bir Türkiye uğruna üstüne düşen sorumluluğu kararlılıkla yerine getiren emniyet teşkilatımızı hedef almıştır." ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Güvenlik güçlerimizle toplumsal huzurumuza da yönelen bu saldırının arkasındaki karanlık güçler, mevcut iktidarın her türlü beceriksizliğine rağmen, milletimizin teröre karşı gösterdiği ortak dayanışmasıyla yok olacaktır. Bu duygularla alçak saldırıda şehit olan polis ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine, sevenlerine, Emniyet Genel Müdürlüğüne ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

helal olsun hurşit kardeş
 // muammer bekaroğlu
Hurşit kardeşim bize bir şey bırakmamaış kendisini kutlıyorum helal sana Hurşit....
07 Haziran 2016 Salı 23:53
 // Ismail Kalender
CHP nin laneti üzerine olsun . MHP yede yazıklar olsun...
07 Haziran 2016 17:13
Hursit kardesim
 // uykucu
lafin en guzelini soylemis, bize soyleyecek soz birakmamis sagolsun. Aklina, ellerine saglik, omrune bereket....
07 Haziran 2016 Salı 17:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler